Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. Czy w tym roku będą...

  Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. Czy w tym roku będą białe święta?

  ak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Taki krajobraz na święta? Niestety pogoda na Boże Narodzenie zapowiada się inaczej...
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©jill111 / pixabay.com

  Pogoda na Boże Narodzenie co roku nas zawodzi. Nam marzą się białe święta, tymczasem jeśli z nieba coś pada, to jest to marznący deszcz. Czy w tym roku będzie inaczej? Zdradzamy, jaka jest prognoza pogody na święta.
  CZYTAJ TEŻ: Jaka będzie zima 2018/2019 w Polsce. Sprawdź długoterminową prognozę pogody

  Chociaż Boże Narodzenie jest za dwa tygodnie, pogoda na święta interesuje już wielu. Ludzie często wtedy wyjeżdżają, chcą więc wiedzieć, na jakie warunki pogodowe i drogowe mogą liczyć.

  Poza tym nie ukrywajmy: komu nie marzą się białe święta? Czy pierwszy śnieg spadnie jeszcze przed Wigilią czy znowu będziemy musieli obejść się smakiem i patrzeć na ponure krajobrazy za oknem, a na pasterkę iść pod parasolem?

  Pogoda na święta: białe Boże Narodzenie?


  Zacznijmy od tego, co chyba każdego interesuje: czy w tym roku będą białe święta? Pierwszy śnieg pojawił się jeszcze w listopadzie, jednak z uwagi na to, że za dnia temperatura była na plusie, nie utrzymał się nawet kilka godzin.

  Do świąt jednak jeszcze trochę czasu, więc może jest nadzieja? Niestety, nie. Póki co, zgodnie z obecną prognozą pogody na święta, śniegu nie będzie. Co prawda co jakiś czas w grudniu będzie on prószył, ale wciąż będzie zbyt ciepło. Temperatura za dnia wyniesie w grudniu przeważnie od 0 do 6 stopni, a to za dużo, by w tym roku były białe święta.  Prognoza pogody na Boże Narodzenie


  Informacja o braku śniegu pewnie niektórych zmartwiła, a dalej także nie mamy zbyt dobrych wiadomości. Pogoda na święta póki co zapowiada się bowiem dość mokro, a najgorzej będzie w Wigilię, kiedy temperatura będzie oscylowała za dnia w okolicy zera, a z nieba padać będzie marznący deszcz.

  Trudno wyobrazić sobie gorsze warunki do jazdy, a przecież w Wigilię bardzo dużo podróżujemy. Ostrożność będzie jak najbardziej wskazana. Pogoda na święta w kolejne dni powinna być bezdeszczowa, ale nadal temperatury będę nie wyższe niż 2 stopnie. Nocami zaś należy się spodziewać nawet -6 stopni.

  Oczywiście prognoza pogody na Boże Narodzenie przy takim wyprzedzeniu ma duży margines błędu, dlatego będziemy aktualizować ten artykuł na bieżąco!

  FLESZ: ZMIANA OPON

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie