Pogoń gromi Kolbuszowiankę 6-0! Zobacz zdjęcia

Piotr Jarosz
Pogoń stałą się katem Kolbuszowianki.
Pogoń stałą się katem Kolbuszowianki. fot. Waldemar Mazgaj
W ważnym meczu dla układu w dole IV-ligowej tabeli Pogoń Leżajsk rozgromiła Kolbuszowiankę. Wynik 6-0 w praktyce pozbawia gości znad Nilu szans na utrzymanie.

Zobacz zdjęcia z meczu: Pogoń Leżajsk - Kolbuszowianka

Przegrany w praktyce tracił szanse na utrzymanie, dlatego od początku trwała twarda walka o każdy centymetr boiska. Goście z zupełnie przemeblowaną obroną (kilka absencji i jeszcze uraz Kamila Gorzelanego na rozgrzewce) dość długo skutecznie walczyli.

Przy okazji nie przebierali w środkach i już w 11. min sędzia mógł wskazać na "wapno", gdy Kacper Krupiński przewracał Marcina Szmuca mijającego bramkarza, ale pół godziny później nie miał już wątpliwości po pięknej szarży Arkadiusza Dąbka przerwanej dopiero faulem Tomasza Abramowicza.

Doświadczony gracz Kolbuszowianki jeszcze przed przerwą złapał "żółtko" za dyskusje z arbitrem, a zaraz po przerwie odebrał kolegom ochotę do gry, gdy głośnym niecenzuralnym okrzykiem zachęcał jednego z kolegów do brutalnej gry. Nim kolbuszowianie zwarli szyki obronne pod bramką świetnie zachował się Marcin Szmuc i było 2-0.

Słaby zespół znad Nilu zupełnie posypał się w ostatnich minutach i dobrze, że skończyło się tylko na sześciu ładnych golach.

- Będzie dobrze, jak zatrzymamy się w piątej lidze - podsumował Stanisław Pruś, kapitan Kolbuszowianki.

Pogoń po zmianie trenera zdobyła już 10 punktów i choć w ostatnich trzech meczach zagra na wyjazdach (Tuczempy, Sędziszów, Kańczuga) coraz bliżej jej do utrzymania IV ligi. Wtedy już oficjalnie zespół obejmie Jarosław Zając.

POGOŃ LEŻAJSK - KOLBUSZOWIANKA 6-0 (1-0)

1-0 Myćka (44-karny), 2-0 Szmuc (54), 3-0 Piędel (64), 4-0 Dorosz (87), 5-0 Myćka (89), 6-0 Bucior (90+2).

Relacja ze składami, notami dla piłkarzy, oraz sędziego, opiniami w poniedziałkowych Nowinach