Pogoń Leżajsk mistrzem jesieni w IV lidze: zdjęcia

Kandydatów do tytułu mistrza jesieni było czterech Pogoń, Resovia II, Czarni i Crasnovia. Choć to wydawało się nieprawdopodobne tylko leżajszczanie zdobyli w tym gronie punkt, remisując z Piastem w Tuczempach.
Piast (czarno-biale stroje) w ostatniej kolejce sezonu zremisowal na swoim boisku z Pogonią 1-1.

Piast Tuczempy - Pogoń Leżajsk

Trzeba jednak przyznać, że bardzo szczęśliwie.

Mecz Piasta Tuczempy z Pogonią był to najbardziej ukraińskim meczem w lidze, bo naszych sąsiadów zza wschodniej granicy zagrało, po dwóch w każdym zespole: Sergiej Sawczuk i Wiktor Kossak w Pogoni i Dmitrij Duwakin i Andrij Muzyczuk w Piaście.

Choć było zimno mecz dostarczył sporo emocji i przybyli kibice nie mogą narzekać. Przez większość spotkania grę prowadzili gospodarze.

Tylko kwadrans wytrzymała defensywa goście. W 16. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Mariusz Olcha, dośrodkował w pole karne, a tam piłkę do siatki wpakował z bliskiej odległości Tomasz Pasaj.

Po stracie bramki do ataku ruszyła Pogoń, na nic zdawały się strzały Janusza Iwanickiego i Marcina Szmuca, wzrokiem piłki odprowadzał Duwakin. Piast kontratakował i to groźnie. W 29. minucie szarżę Tomasza Sochy przerwał nieprzepisowo Sawczuk, a sędzia pokazał na "wapno". Sam poszkodowany stanął oko w oko z Robertem Kuroszem i przegrał pojedynek. Golkiper gości odbił strzał nogami sprawiając, że Piast nie wykorzystał już trzeciego karnego w tej rundzie.

Po zmianie stron tempo nieco spadło. Na boisku pojawił się Rafał Murawski, zazwyczaj podstawowy zawodnik. Wszedł i strzelił bramkę. W 57. minucie Sawczuk faulował w polu karnym Muzyczuka, ale sędzia wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Piasta. W rewanżu głową strzelał Woś piłka odbiła się od nóg stojącego tyłem Duwakina, a dobitka Szmuca uderzyła w boczną siatkę.

Skrzydła gospodarzom podcięła nieco czerwona kartka dla Karola Woty, który w krótkim czasie złapał dwa "żółtka".

Szansę na zwycięską bramkę miał jeszcze Bogusław Sierżęga, ale świetną obroną popisał się ukraiński bramkarz Piasta. Akcję meczu przeprowadził w ostatnich minutach Łukasz Czub. Rajd lewą stroną zakończył dośrodkowaniem, w polu karnym Olcha odegrał głową do Muzyczuka ten strzelił, ale trafił w stojącego w bramce Sawczuka.

Piast Tuczempy - Pogoń Leżajsk 1-1 (1-0)
1-0 Pasaj (16), 1-1 Murawski (57)

Składy z notami dla piłkarzy i sędziego oraz więcej opinii w poniedziałkowym Stadionie