Pokazał siły JKH GKS Jastrzębie. Podsumowanie 20. i 21. kolejki PHL

Materiał partnera
Drużyna z Jastrzębia wygrała dziesiąty mecz z rzędu! W niedzielę podopieczni Roberta Kalabera pokonali aż 7:2 dotychczasowego lidera z Tychów i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

To był bardzo emocjonujący weekend i próba sił wśród topowych drużyn ligi, która wykazała, że obecnie najlepszym zespołem w rozgrywkach są jastrzębianie. Drużyna prowadzona przez selekcjonera kadry narodowej działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Od pamiętnego spotkania z Unią i porażki 8:10 (23 października) hokeiści JKH po każdym spotkaniu schodzą z tafli z tarczą.

Ważne sekundy

W niedzielę byli lepsi na lodowisku mistrza Polski. W hitowym starciu premierowa bramka padła już w 22 sekundzie. W pierwszej akcji jastrzębianie pokonali Johna Murray'a. Do bramki trafił Radosław Sawicki. Swój kunszt pokazali goście także w połowie pierwszej tercji, kiedy w ciągu 24 sekund dwukrotnie zaskoczyli bramkarza tyszan. Najpierw Roman Rac, który mógł zrobić z krążkiem wszystko, bo pod bramką było czterech graczy z Jastrzębia. Chwilę później Marek Hovorka cieszył się ze swojego trafienia. W trzeciej tercji przyjezdni świetnie prezentowali się w defensywie. Sporo strzałów obronił Patrik Nechvatal. W końcówce znowu na listę strzelców wpisał się Hovorka, który prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej, ma na swoim koncie 12 bramek i 17 asyst. Zrezygnowanych tyszan dobił Dominik Jarosz.

Ten, który ocalił karierę Warda

Wcześniej w piątek oglądaliśmy inne starcie na szczycie PHL, mecz GKS Tychy z Re-Plast Unią Oświęcim. Biało-niebieskich po raz pierwszy poprowadził nowy szkoleniowiec Kevin Constantine, który w przeszłości trenował między innymi Jaromira Jagra, Keitha Tkachuka, czy Martina Brodeura, a Joel Ward mówił o nim, że szkoleniowiec ocalił jego karierę. - Kevin to bardzo ciekawa postać. Jest twardy i wymagający, ale ma też świetne poczucie humoru i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji – zaznaczał Petr Kalus, były gracz Cracovii, który występował pod wodzą Constantine w AHL w Houston Aeros. W pierwszej tercji, kiedy tyszanie się rozpędzali, prowadząc 2:0, Amerykanin szybko poinstruował swoich graczy i zaczęli prezentować się zdecydowanie lepiej. W pewnym momencie przed utratą bramki gospodarzy uchronił Bartosz Ciura, który wcielił się w... rolę bramkarza. Unii udało się doprowadzić do remisu, w dogrywce goście mieli wyborne okazje, ale mecz rozstrzygnął się w karnych. Zawodnicy obu drużyn długo pudłowali i złote trafienie zaliczył Jean Dupuy, dzięki jego bramce GKS wygrał 5:4. - Kibice zobaczyli szybki, dobry hokej. Żałujemy jednak straconego punktu, bo cały czas prowadziliśmy w tym spotkaniu. Spodziewaliśmy się, że goście pod wodzą nowego trenera zagrają agresywnie i mocnym pressingiem – przyznawał trener GKS Krzysztof Majkowski.

W innym terminie odbędzie się spotkanie KH Energa Toruń - TAURON Podhale Nowy Targ. Piątkowy mecz został przesunięty ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem u jednego z zawodników. Po badaniach okazało się, że hokeista jest zdrowy. Dlatego w niedzielę Podhale wyszło na lód. Górale łatwo pokonali outsidera z Sosnowca.