Półfinał o awans do I ligi, pierwsze mecze: Lotnik wygrał, Gimball przegrał

Marcin Jastrzębski
Lotnik udanie rozpoczął zmagania w półfinałowym turnieju o awans do I centralnej ligi kobiet. fot. Archiwum
Rozegrano pierwsze mecze półfinałowego turnieju o awans do I centralnej ligi kobiet. Lotnik Wierzawice różnica sześciu punktów pokonał gospodarza turnieju - Unię Kobylnica.

Koszykarki Lotnika zagrały świetną I kwartę. W dwóch kolejnych przebudziły się miejscowe. Niesione dopingiem kibiców odrobiły straty, a w 15. minucie prowadziły 25:24. Był to bardzo ciekawy mecz, bo prowadzenie zmieniał się aż czternastokrotnie!

Końcówka należała do naszych, które wiedziały jak zatrzymać rywalki. Wrażenie zrobiło 20 zbiórek Anety Kaszuby i 29 punktów Jessici Musijowskiej.

- Pokonaliśmy po trudnym spotkaniu gospodarzy, to daje powody do satysfakcji. Miejscowe miały za sobą doping kibiców, ale my zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie - podsumował Piotr Musijowski, trener Lotnika.

SKK HIT KOBYLNICA - UKS LOTNIK WIERZAWICE 66:72 (11:22, 26:17, 14:10,15:23)

LOTNIK: Niemczyk 9 (1x3), Kromka 15 (1x3), Majkut 6, Kuras 0, Musijowska 29 (2x3) oraz Gronowicz 2, Kaszuba 6 (20 zb.), Dedio 5 (2x3), Kryla 0.

Dziś o 16 Lotnik gra z Unią Swarzędz.

Nie udał się start drugim naszym reprezentantkom. W rozgrywanym w Siedlcach półfinale Gimball Tarnawa uległ KKS-owi Olsztyn

GIMBALL TARNAWA DOLNA - KKS OLSZTYN 67:95 (14:27, 21:22, 16:24, 16:22)
GIMBALL: Komarska 4, N. Smorul 10, Górska 13, M. Smorul 2, J. Kuzio 17 (2x3) oraz Niemczyk 6, Bieńczak 2, Książek 3, K. Kuzio 4, Dziedzina 0, Stach 6.

Dziś o 15.30 Gimball gra ze Ślęzą Wrocław.