Półfinał o awans do II ligi kobiet: Bolesław Rzeszów lepszy od AZS-u Biała Podlaska

Marcin Jastrzębski
Nasze siatkarki pewnie pokonały rywalki z Białej Podlaskiej.
Nasze siatkarki pewnie pokonały rywalki z Białej Podlaskiej. Marcin Jastrzębski
Siatkarki Bolesława Rzeszów zwyciężyły w drugim meczu z AZS-em Biała Podlaska 3:1. W środę zagrają z UKŻPS-em Kościan.

Wygrana da rzeszowiankom premiowane grą w barażu (z Olimpią Jawor - 9 zespół II ligi, grupy 2) drugie miejsce.

Awans z pierwszego miejsca zapewniło sobie Jaworzno. Pokonało 3:0 Kościan. Bolesław z małym kłopotami wygrał z Białą Podlaską. W pierwszych dwóch setach dominowały podopieczne Zbigniewa Barszcza. Kluczem była mocna zagrywka.

W trzecim secie jednak coś siadło w grze rzeszowianek, które popełniły mnóstwo błędów w ataku. Wykorzystały to "akademiczki" i dość niespodziewanie wygrały do 20. Na szczęście nasze przebudziły się w czwartym secie, który był ostatnim w tym meczu.

- W trzecim secie miałyśmy przestój, ale szybko wróciłyśmy do swojej dobrej gry. Zrobimy wszystko by pokonać Kościan - zapowiada Maja Świątek.

BOLESŁAW RZESZÓW - AZS BIAŁA PODLASKA 3:1 (25:10, 25:11, 20:25, 25:15)

Bolesław: Baran, Świątek, Werelusz, Mazur, Nobis, Wilk, Filipowicz (libero).

W środę w hali V LO o godzinie 11: Jaworzno - Biała Podlaska, następnie Bolesław Rzeszów - UKŻPS Kościan.