MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policyjny dron w akcji. Trzy godziny latania nad Rzeszowem i 22 wykroczenia [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
W ciągu zaledwie trzech godzin pracy, dron wykorzystywany przez rzeszowską policję zarejestrował 22 wykroczenia na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań miasta. Ta nowoczesna metoda nadzoru pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nowoczesne technologie na straży porządku

We wtorek, przed południem, rzeszowska policja przeprowadziła operację z wykorzystaniem drona na Rondzie Honorowych Dawców Krwi, gdzie skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Powstańców Warszawy jest jednym z kluczowych punktów miasta pod względem intensywności ruchu drogowego. Użycie bezzałogowego statku powietrznego pozwoliło na skuteczną obserwację zachowań kierowców z powietrza, co stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Dron, wyposażony w zaawansowaną kamerę, rejestrował wszystkie nieprawidłowości w zachowaniu uczestników ruchu. Dzięki temu, policjanci mogli w realnym czasie reagować na wykroczenia, które nie tylko naruszają obowiązujące przepisy, ale również zagrażają bezpieczeństwu innych osób.

- Przestrzeganie obowiązujących przepisów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich - mówią mundurowi.

Policyjny dron w akcji. Trzy godziny latania nad Rzeszowem i 22 wykroczenia [ZDJĘCIA]
KWP Rzeszów

Skuteczność nowych metod

Podczas trzech godzin działania, policjanci ruchu drogowego z Rzeszowa ujawnili łącznie 22 wykroczenia, głównie związane z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej. W wyniku tych działań, 20 kierowców zostało ukaranych mandatami, a dwóch otrzymało pouczenia. Jest to dowód na to, że nowoczesne technologie mogą znacząco przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

- Policjanci ruchu drogowego reagują na wykroczenia, które nie tylko są niebezpieczne, ale także mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia.

Policyjny dron w akcji. Trzy godziny latania nad Rzeszowem i 22 wykroczenia [ZDJĘCIA]
KWP Rzeszów

Bilans roczny działań z użyciem drona

Od początku roku, funkcjonariusze Referatu Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wykorzystali drona w sześciu operacjach. Łącznie ujawnili 92 wykroczenia, co świadczy o wysokiej skuteczności tej metody w walce z naruszeniami przepisów ruchu drogowego. W większości przypadków, kierowcy zostali ukarani mandatami, co ma stanowić przestrogę dla innych i zachętę do bardziej odpowiedzialnego zachowania na drodze.

- Od początku roku funkcjonariusze Referatu Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wykonali 6 lotów z wykorzystaniem „bezzałogowca”.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak drony, w działaniach policji ruchu drogowego, pokazuje, że inwestycja w nowe metody nadzoru może przynieść wymierne korzyści w postaci zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Dzięki nim możliwe jest szybsze i bardziej efektywne reagowanie na wykroczenia, co ma kluczowe znaczenie dla ochrony życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policyjny dron w akcji. Trzy godziny latania nad Rzeszowem i...

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24