Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Opr. beta
W spotkaniu wzięli udział: prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia,  dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, dr Sławomir Wolski, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych, w tym dyrektor Stanisław Sienko
W spotkaniu wzięli udział: prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, dr Sławomir Wolski, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych, w tym dyrektor Stanisław Sienko Beata Motyka
Udostępnij:
Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Technik automatyk, technik elektronik, technik informatyk - to właśnie te kierunki nauczania, poszukiwane na rynku pracy, politechnika obejmie patronatem honorowym.

- Jestem przekonany, że współpraca pozwoli nam wykształcić kadry, które znakomicie będą się wpisywać w zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie - zwraca uwagę prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej. - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie jest jedną z największych szkół ponadpodstawowych na Podkarpaciu. To bardzo nowoczesna szkoła, której profil kształcenia jest zbieżny z naszymi kierunkami studiów i mam nadzieję, że absolwenci będą wybierać studia na Politechnice Rzeszowskiej.

Wymieniał, że specjaliści z zakresu informatyki, automatyki czy elektroniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. - Wiemy o tym doskonale, ponieważ pracodawcy sami zgłaszają nam potrzebę kształcenia inżynierów z tych obszarów - mówił prof. Piotr Koszelnik.

Do ZS Elektronicznych w Rzeszowie uczęszcza ponad 1000 uczniów. Ma klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik, technik informatyk. To właśnie te kierunki kształcenia Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym.

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie krył Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, który zaznaczył, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści uczniom.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Współpraca z uczelnią umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi. To ogromna szansa dla uczniów i okazja, by dokonali świadomego wyboru kierunku studiów - podkreślił dyrektor.

Dodał również, że prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami z Rzeszowa i województwa podkarpackiego, którzy są zainteresowani zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.

Politechnika zobowiązała się do: organizowania corocznego spotkania dla wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, przeprowadzania przez pracowników uczelni otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom szkoły udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na uczelni, promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Ponadto do: organizowania dla uczniów klas politechnicznych specjalnych dodatkowych zajęć przeprowadzanych na uczelni lub w

  • szkole przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej,
  • umożliwienia uczniom klas politechnicznych uczestnictwa w zajęciach, które są organizowane na uczelni oraz udziału w pracach kół naukowych działających na uczelni,
  • objęcia opieką naukową zdolnych uczniów klas politechnicznych.

Opiekę merytoryczną nad objętymi patronatem honorowym klasami będzie sprawował Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie