Politechnika wygrywa za trzy punkty z Gorzovią

luci
Tomasz Lewandowski
Tenisiści stołowi AZS-u Politechniki Rzeszów pokonali u siebie 3:1 Gorzovię Gorzów Wielkopolski. Tym samym rzeszowianie zachowali szansę na walkę o medale.

Mecz rozpoczął się nie po myśli naszej drużyny. Paweł Płatonow po wygranym pierwszym secie oddał trzy kolejne Martinowi Olejnikowi i to goście prowadzili 1-0. Stan meczu wyrównał będący w doskonałej formie Tomasz Lewandowski. Świeżoupieczony wicemistrz Polski pokonał 3:1 Radka Mrkvicka. Gdy Paweł Chmiel ograł Szymona Kulczyckiego wiadomo było, że rzeszowianie będą mieć choć punkt w tym meczu. A gdy Płatonow wygrał dwa sety z Mrkvicką tylko pesymiści wątpili w wygraną gości.

Reprezentant Czech jednak wrócił do gry i ograł Białorusina do jednego i do ośmiu. Płatonow w porę się otrząsnął w ostatnim secie wygrywając pewnie, co oznaczało wygraną całej jego drużyny.

SPAR AZS POLITECHNIKA RZESZÓW - GORZOVIA GORZÓW WLKP. 3-1
0-1 Płatonow - Olejnik 1:3 (12:10, 8:11, 10:12, 6:11),
1-1 Lewandowski - Mrkvicka 3:1 (11:7, 11:8, 12:14, 11:6),
2-1 Paweł Chmiel - Kulczycki 3:0 (11:7, 14:12, 11:8),
3-1 Płatonow - Mrkvicka 3:2 (11:6, 11:7, 1:11, 8:11, 11:4).