Polki tym razem zdeklasowały Turczynki

Joanna Tarnowska
W drugim meczu Iwona Niedźwiedź rzuciła tylko jedną bramkę.
W drugim meczu Iwona Niedźwiedź rzuciła tylko jedną bramkę. Joanna Tarnowska
Biało-czerwone zdecydowanie pokonały Turczynki 35-21 w drugim towarzyskim pojedynku, który rozegrano w Mielcu. Był to ostatni sprawdzian Polek przed turniejem preeliminacyjnym do mistrzostw świata.

Decydująca była końcówka I połowy spotkania. Od 10-7 nasz zespół odskoczył na 17-10. Choć trener Polek zmienił niemal cały wyjściowy skład, po przerwie biało-czerwone wciąż powiększały przewagę. Efektowne bramki rzucały Klaudia Pielesz, po dynamicznych wejściach do tureckiej bramki trafiała Kinga Byzdra.

- W niedzielę zagrałyśmy dużo lepiej w obronie, zastosowałyśmy trochę inny system gry defensywnej. Teraz czeka nad dokładna analiza gry rywalek, z którymi zmierzymy się w lubelskim turnieju - powiedziała po meczu Karolina Zalewska.

W poniedziałek Polki opuszczają Mielec i udają się wprost do Lublina gdzie od środy walczyć będą o przepustki do eliminacji do mistrzostw świata. Rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Cypru, Wielkiej Brytanii, Austrii i Słowacji.

POLSKA - TURCJA 35-21 (17-10)

POLSKA: Mikszto, Sadowska -Zalewska, Załęczna 3, Pielesz 4, Byzdra 4, Niedźwiedź 1, Paluch 1, Stachowska 1, Semaniuk-Olchawa 5, Joanna Dworaczyk 4, Wolska 3, Gleń 2, Leśkiewicz 2, Wojtas 1, Wilamowska 4.

TURCJA: Capar, Imamoglu-Ocal - Bora 1, Sahin 2, Ozel 2, Y. Yilmaz 7, Turkay 1, Ozturk 1, Iskenderoglu 2, Yaman 1, Nahcivanli 1, Pirinci 1, Calis 1, Gundar 1, Tinkaoglu.

SĘDZIOWALI: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (Polska). KARY: 10 i 6 minut. WIDZÓW: 500.