Polki uległy Niemkom w sparingu. Dwie siatkarki Developresu Rzeszów w składzie [ZDJĘCIA]

Polki uległy Niemkom 2:3 w pierwszym meczu towarzyskiem
Polki uległy Niemkom 2:3 w pierwszym meczu towarzyskiem Lucyna Nenow / Polska Press
Polska uległa Niemkom 2:3 w pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów pomiędzy tymi zespołami. W składzie reprezentacji Polski pojawiły się siatkarki Developresu Rzeszów.

Dla Stefano Lavariniego był to debiut w roli trenera polskiej drużyny narodowej, a naprzeciwko niego stanął świetnie znany w naszym kraju Vital Heynen.

Polki świetnie zaczęły ten mecz. W podstawowej szóstce pojawiła się m.in. Katarzyna Wenerska z Developresu. Nasza drużyna wygrała dwa pierwsze sety dość pewnie. Z dobrej strony prezentowała się m.in. Olivia Różański, która grała na pozycji atakującej.

W trzeciej odsłonie trener Heynen wprowadził kilka zmian i karta zaczęła się odwracać. Również zmian próbował Lavarini, ale choć pozytywne, to nie wystarczyły na dobicie przeciwnika.

W czwartym secie w kadrze Polski doszło do kilku zmian. Pojawiła się m.in. siatkarka Developresu Anna Stencel, a także Alicja Grabka (zmieniła Wenerską) i Weronika Sobiczewska. Polki trzymały się do połowy seta, potem przeciwniczki odskoczyły i wkrótce potem jasne stało się, że wynik rozstrzygnie tie-break.

W piątym secie wydawało się, że nic już Polkom nie zabraknie wygranej, bo prowadziły sześcioma punktami (14:8). Nawet taka przewaga okazała się niewystarczająca, bo Niemki zdobyły osiem punktów z rzędu i wygrały całe spotkanie.

W reprezentacji Polski zabrakło kilku kluczowych zawodniczek, m.in. Joanny Wołosz czy Magdaleny Stysiak, które do kadry dołączą w późniejszym terminie. Ze względu na planowany zabieg poza kadrą jest też Malwina Smarzek.

Okazji do debiutu w kadrze nie miały niestety dwie inne zawodniczki Developresu, powołane do kadry na Ligę Narodów, przez trenera Lavariniego, tj Magdalena Jurczyk i Aleksandra Szczygłowska.