Polki walczą w Rymanowie-Zdroju o mistrzostwo Europy

W Rymanowie-Zdroju trwają Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 18.

Po czterech rundach w kategorii open prowadzi drużyna Niemiec, wyprzedzając Mołdawię i Serbię. Zespół Polski podskoczył w niedzielę o dwie pozycje i zajmuje 7 miejsce.

W rywalizacji dziewcząt pierwsza drużyna Polek zajmuje po czterech rundach drugie miejsce (nasz team przed rokiem wywalczył srebrne medale). Prowadzi Ukraina, trzecia jest Estonia.

Do podkarpackiego uzdrowiska zjechało 39 drużyn z szesnastu krajów Europy.

W rywalizacji chłopców tytułu mistrzów broni Izrael (zajmuje szóste miejsce). Jeśli chodzi o zmagania dziewcząt, to rok temu mistrzyniami zostały Ukrainki, a srebro i brąz zdobyły zespoły z Polski (pierwsza i druga drużyna).

Impreza, która potrwa do środy, odbywa się pod honorowym patronatem Witolda Bańki, ministra sportu i turystyki, oraz Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego. Zawody można oglądać na żywo, na stronie eytcc2017.pl (relacje video z każdego stołu).

Program zawodów: poniedziałek, 15-20 - 5 runda; wtorek, 15-20 - 6 runda; środa, 11-16 - 7 runda, 20 - zakończenie mistrzostw.