Nowiny

Nowiny

Michał Musijowski otarł  się w Siedlcach o triple-double.

Michał Musijowski otarł się w Siedlcach o triple-double. ©Dariusz Delmanowicz

!3 kolejka I ligi okazała się szczęśliwa dla Budimpexu Polonii - przemyślanie pokonali w Siedlcach tamtejszy SKK 70:59.

To pierwszy wyjazdowy łup "Przemyskich Niedźwiadków".

- Wygrana deska, dobra defensywa to był klucz do wygranej - mówi Maciej Milan, coach nadsańskiej drużyny. - Zatrzymanie przeciwnika na 59 punktach w jego hali dobrze świadczy o drużynie. Z gry mieliśmy 43 procent. Może to nie rewelacja, ale dotąd ten wskaźnik w obcych halach mieliśmy jednak słabszy.

Poloniści I kwartę wygrali 11 punktami, po 20 minutach prowadzili jednak tylko jednym "oczkiem".

- W trzeciej kwarcie nie było lekko, ale w połowie czwartej wypracowaliśmy 10 punktów przewagi i do końca kontrolowaliśmy sytuację. Oczywiście radość jest duża, bo długo czekaliśmy na to wyjazdowe przełamanie. To był mecz nie za 2, ale za 4 punkty.

W szeregach polonistów mocno zasłużył się playmaker Michał Musijowski, który był blisko prestiżowego triple-double (10 pkt., 9 zb., 8 as.). Double-double zaliczył Artur Mikołajko.