Polonia Przemyśl przegrała wygrany mecz

W 6. kolejce drugoligowi koszykarze Polonii Przemyśl przegrali z Novum w Lublinie 63:68.

- Ostrzegano mnie, że w tej lidze tak wygląda sędziowanie, ale mała to pociecha. Trudno się z tym pogodzić - utyskiwał po meczu Krzysztof Młot, trener polonistów.

Przemyślanie mogli pluć sobie w brodę, bo po 30 minutach mieli 14 punktów zaliczki. W ostatniej kwarcie pewne, zdawało się, zwycięstwo, wymknęło im się z rąk.

- Mecz wygrali sędziowie. Ich decyzje wołały o pomstę do nieba. Przez trzy kwarty gwizdali normalnie, a w ostatniej widzieli tylko nasze faule, a lublinianom pozwalali lać moich zawodników po rękach. To była antykoszykówka.

W końcówce doszło do wojny nerwów. Kiedy tablica pokazała remis (63:63), Novum wybronił akcję i za chwile po wolnych wyszedł na plus.

- Wzięliśmy czas, ale akcja nam nie wyszła - dodał Młot:
NOVUM LUBLIN - POLONIA PRZEMYŚL 68:63 (11:15, 12:20, 17:19, 28:9)
NOVUM: J. Karolak 19 (2x3), Król 14, Wiśniewski 10, Pawelec 8, Szeleźniak 2 oraz Ciechociński 6 (2x3), M. Gospodarek 5, B. Karolak 4, Kryśko 0.
POLONIA: Przewrocki 22 (1x3), Rabka 11 (1x3), Musijowski 9 (1x3), Stefanowicz 5, Sołtysiak 4 oraz Kindlik 8, Turczyński 2, Garbacz 1, Czopik 1.
SĘDZIOWALI: Krzysztof Sokulski (Stalowa Wola) i Damian Myszka (Tarnobrzeg). WIDZÓW: 250.