Polonia Przemyśl tylko zremisowała z Orlętami Radzyń Podlaski

Wacław Burzmiński
W marcu tego roku Orlęta, które walczyły o II-ligową "przepustkę", zremisowały w Przemyślu z Polonią, a w sobotę zanotowały identyczny wynik.

- Jak można nie wygrać, kiedy się stwarza moc doskonałych sytuacji? - nie dowierzali kibice Polonii, która już w pierwszym kwadransie powinna była prowadzić 2-0.

Jednak w 1. minucie Andrij Małyk główkował obok słupka, w 3. jego strzał wyłapał bramkarz, a w 5. Krzysztofowi Stężale znów dopisało szczęście, gdy piłka po uderzeniu głową przez Pawła Sedlaczka zmierzała pod poprzeczką.

W rewanżu filigranowy, ale aktywny, Wojciech Hołoweńko przestrzelił z 7.metrów. W 23. min Piotr Cisek niefortunnie interweniował na "szesnastce", co wykorzystał, chociaż nie do końca, Robert Kazubski, trafiając w słupek. Minutę później "setkę" zmarnował Sedlaczek.

Wydawało się, że po przerwie miejscowi wykażą większą skuteczność i sięgną po upragnione zwycięstwo. Niestety, w 47. min nie potrafili upilnować Hołowenki i było 0-1. Na szczęście, parę minut później na polu karnym został sfaulowany Sedlaczek, a Kamil Walaszczyk pewnie wykonał "jedenastkę".

Ostatni kwadrans należał już do przyjezdnych, prowadzonych przez byłego piłkarza Polonii w 2006 r. Rafała Weja. W doliczonym czasie trzema świetnymi interwencjami popisał się Cisek, ratując swoją drużynę przed przegraną.

Polonia Przemyśl - Orlęta Radzyń Podlaski 1-1 (0-0)
0-1 Hołoweńko (47, asysta Pliszki), 1-1 Walaszczyk (55-karny za faul na Sedlaczku).