Polscy juniorzy kontynuują passę zwycięstw

bum
Polacy cieszą się z kolejnej udanej akcji
Polacy cieszą się z kolejnej udanej akcji FIVB.ORG
Polska w swoim drugim meczu drugiej rundy mistrzostw świata juniorów U21 pokonała w Brnie Kubę 3:0 i jest o jednego seta od zapewniania sobie awansu do półfinału turnieju. W czwartek biało-czerwoni zmierzą się z Iranem, który walczy o awans do najlepszej czwórki czempionatu.

Polacy kontynuują swoją zwycięską passę. Po wtorkowym zwycięstwie 3:2 z Chinami, w środę nie dali szans rosłym i groźnym Kubańczykom. Nasza drużyna dominowała zwłaszcza w ataku, a najskuteczniejszym graczem na boisku był Bartosz Kwolek. Jeden wygrany set w jutrzejszym spotkaniu z Iranem, który ma na swoim koncie 3 punkty, zapewni podopiecznym trenera Sebastiana Pawlika miejsce w najlepszej czwórce czempionatu i walkę od soboty o medale. Nasza drużyna, z libero Asseco Resovii Mateuszem Masłowskim, myśli wyłącznie o kolejnej wygranej.

Polska - Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
Polska: Łukasz Kozub (3), Bartosz Kwolek (20), Jakub Kochanowski (8), Jakub Ziobrowski (6), Norbert Huber (11), Tomasz Fornal (12), Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak. Trener: Sebastian Pawlik.

Kuba: José Israel Masso Alvarez (2), Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (6), Javier Octavio Concepcion Rojas (2), Miguel David Gutierrez Suarez (1), Adrian Eduardo Goide Arredondo (4), Miguel Angel Lopez Castro (12), Lionnis Salazar Rubiera (libero) oraz Marlon Yang Herrera (6), Roamy Raul Alonso Arce. Trener: Nicolas Vives Coffigny.

Mecze polskiej grupy: Polska - Chiny 3:2 (25:13, 18:25, 23:25, 25:18, 15:8), Kuba - Iran 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 13:25, 15:8), Iran - Chiny 3:2 (25:17, 23:25, 26:24, 20:25, 15:10).
W czwartek grają: Kuba - Chiny (12.30), Polska - Iran (17.30).