Polska grała z Niemcami. Tym razem walka o zwycięstwo trwała do samego końca [WYNIK]

KZ
Polacy mocno postawili się Niemcom
Polacy mocno postawili się Niemcom Dziennik Zachodni/Polska Press
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Niemcami w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2020 roku. Biało-Czerwoni mocno postawili się jednej z najlepszych drużyn na świecie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że od ponad dwóch lat nasza reprezentacja jest w permanentnej budowie, nie zagrała w dwóch dużych turniejach z rzędu, a i awans na trzeci wcale nie jest pewny, to nieduża przegrana z Niemcami, jest niczym powiew świeżego powietrza, do nieco dusznego pokoju rodzimej piłki ręcznej.

Tylko trzy dni na wprowadzenie poprawek po pierwszym, przegranym meczu z Niemcami (18:26) miał trener Patryk Rombel. W Gliwicach nasza drużyna popełniła aż 16 błędów własnych, w Halle to nie miało się powtórzyć.

– Z meczu na mecz będzie lepiej. Nie przestawajcie w nas wierzyć – apelowali reprezentanci. Rewanż z Niemcami miał stanowić kolejną owocną lekcję handballu, wydarte punkty były zaś cichym marzeniem.

Okazało się, że polska kadra uczy się w tempie ekspresowym. W sobotę na parkiecie zobaczyliśmy odmieniony zespół, choć zaczęliśmy w niemal identycznym zestawieniu, co w Gliwicach.

Szczególnie w pierwszej połowie Polacy imponowali. Pod 12. minutach gospodarze przegrywali już 5:8 i w tym momencie o czas poprosił prowadzący ich trener. Do remisu doprowadzili dopiero w 20.minucie, ale waleczni reprezentanci Polski wcale nie odpuszczali i tak na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 16:16.

Druga połowa to już trochę inna historia. Niemcy od początku przejęli inicjatywę i zbudowali sobie 2-3 bramkową przewagę, której Polacy, cały czas pięknie walczący, za nic nie potrafili zniwelować. Należy ich jednak pochwalić, bo napędzili sporo strachu jednej z najlepszych drużyn świata.

Polacy dali nam nadzieję na kolejne mecze – z Kosowem i Izraelem. Tam dwa zwycięstwa powinny dać nam awans na mistrzostwa. I na to bardzo liczymy.

Niemcy - Polska 29:24 (16:16)

Niemcy: Wolff, Heinevetter - Gensheimer, Musche, Boehm 3, Michalczik, Drux 1, Wiede 2, Haefner 2, Weinhold 4, Groetzki 1, Faeth 1, Suton 1, Pekeler 1, Wiencek 2, Kohlbacher 1. Trener Christian Prokop.

Polska: Kornecki, Morawski - Jarosiewicz 2, Krajewski 1, T. Gębala 2, Przytuła, Chrapkowski, Daszek 6, Pilitowski 2, Szyba, Szpera, Przybylski 4, Moryto 4, Syprzak 1, M. Gębala 1, Walczak 1. Trener Patryk Rombel.

Kary: 8 - 4 min. Sędziowali Nikolov – Nachevski (Macedonia). Widzów 10 500.