Polska Hokej Liga. Ciarko STS po zaciętym meczu uległ Re-Plast Unii Oświęcim. Sanoczanie pewni gry w play-off [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Sanoccy hokeiści zrealizowali cel postawiony im przed sezonem.
Sanoccy hokeiści zrealizowali cel postawiony im przed sezonem. fot. Tomasz Sowa
Mimo już czwartej w tym sezonie porażki z Re-Plast Unią Oświęcim (1:3), w piątkowy wieczór w Sanoku nikt się za bardzo nie smucił. Ekipa Ciarko STS-u zrealizowała bowiem postawiony przed nią cel i na sześć kolejek przed końcem sezonu zasadniczego zapewniła sobie grę w play-off.

Mecz od początku toczył się przy przewadze oświęcimian, ale gracze Unii bardzo długo nie mogli znaleźć sposobu na Patrika Spěšnego. Udało im się to dopiero w przewadze, w 29. minucie, gdy czeski bramkarz na moment stracił kija w zamieszaniu podbramkowym.
Druga bramka to popis gości, którzy po akcji doskonale znanego w Sanoku Miroslava Zaťko z Sebastianem Kowalówką, a formalności dopełnił Peter Bezuška.

W trzeciej tercji oświęcimianie chcieli postawić kropkę nad „i” i… dopięli swego. Popis Aleksieja Trandina sprytnym strzałem sfinalizował Gregor Koblar. Sanoczan stać było tylko na honorową bramkę (po akcji Konrada Filipka z bliska trafił Maciej Witan), a w ostatnich 27 sekundach, gdy z lodu zjechał Spěšný, kilka razy zakotłowało się pod bramką Clarka Saundersa.

- Mimo porażki zagraliśmy dobry mecz. Chłopaki zasłużyli naprawdę na pochwałę, bo nawiązali walkę z silniejszym rywalem – mówił w rozmowie z wortalem hokej.net Marek Ziętara, trener Ciarko STS-u. - Wszyscy wiedzą, jakie Unia ma cele i jaką drużyną dysponuje. Są tam zawodnicy nawet ze sporą przeszłością w NHL. My zaś zagraliśmy na trzy pary obrońców, z dwoma z juniorami, którzy stawiają pierwsze kroki w seniorskim hokeju. Mimo porażki mogę być dumny z zespołu i postawy zawodników. Walczyli od pierwszej do ostatniej minuty.

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3

Tercje: 0:0, 0:2, 1:1.

Bramki: 0:1 Glenn 29 minuta w przewadze (asysty: Sherbatov i Da Costa), 0:2 Bezuška 37 (S. Kowalówka i Zaťko), 0:3 Koblar 47 (Trandin i Bartley), 1:3 Witan 58 (Filipek i Bukowski).

STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała; Florczak, Piippo; Kamienieu, Biłas; Skokan – Strzyżowski, Wilusz, Bielec; Elo, Viikilä, Sihvonen; Bukowski, Witan, Filipek; Łyko, Ginda, Dobosz. Trener: Marek Ziętara.

Unia: Saunders – Glenn, Luža; Bartley, Pretnar; Zat'ko, Bezuška; M. Noworyta, P. Noworyta – McKenzie, Kalan, Brulé; Sherbatov, Da Costa, Oriechin; Garszyn, Trandin, Koblar; S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine

Sędziowali: Krzywda (Tychy) i Radzik (Krynica-Zdrój). Kary: 10 - 16 minut. Strzały: 19-34. Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.