Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok postraszył Tauron Podhale, ale punktów w Nowego Targu nie przywozi

Waldemar Mazgaj
Bramkarz STS-u Patrick Spesny znów pokazał się z dobrej strony.
Bramkarz STS-u Patrick Spesny znów pokazał się z dobrej strony. fot. Jerzy Zaborski
W meczu kończącym II rundę rozgrywek w Polskiej Hokej Lidze gracze Ciarko STS-u Sanok postawili się faworyzowanej ekipie Tauron Podhala Nowy Targ, ale punktów spod Tatr nie przywiozą. Przegrali 2:4, ale pokazali się z naprawdę dobrej strony.

Zespół Marka Ziętary przegrywał już 0:3 w 22 minucie i zanosiło się na pogrom. Potem jednak sanoczanie wzięli się w garść, doprowadzili do stanu 2:3 (piękny strzał Bogusława Rąpały w okienko w podwójnej przewadze i trafienie Riku Shivonena w zamieszaniu) i mogli nawet doprowadzić do remisu, choć chwilę po kontaktowym golu Mateusz Bepierszcz zmarnował karnego.

Na 43 sekundy przed końcem trener Ciarko STS-u wycofał bramkarza i zagrał o remis. Jednak gola do pustej bramki zdobyli miejscowi na 6 sekund przed końcem.

W niedzielę o 18 sanoczanie na start III rundy podejmować będą mistrza Polski, GKS Tychy, któremu wcześniej dwukrotnie ulegli 2:3.

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 4:2

Tercje: 2:0, 1:1, 1:1.

Bramki: 1:0 Guzik 17 minuta (asysty: F. Kapica i Gajor), 2:0 Vachovec 20 w przewadze (Bepierszcz i Jaśkiewicz), 3:0 Łyszczarczyk 22 (Pettersson i Neupauer), 3:1 Rąpała 33 w podwójnej przewadze (Strzyżowski i Witan), 3:2 Sihvonen 48 (Viikila i Elo), 4:2 Vachovec 60 do pustej bramki (Svec i Jaśkiewicz).

Podhale: Odrobny – Tomasik, Mrugała; Jaśkiewicz, Sulka; Chaloupka, P. Wsół - Svec, Vachovec, Bepierszcz; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk; Worwa, Słowakiewicz, B. Wsół; Guzik, Gajor, F. Kapica. Trener Andrej Gusow.

STS: Spesny – Olearczyk, Rąpałal Kamienieu, Piippo; Demkowicz, Biłas; Skokan, Glazer - Strzyżowski, Witan, Bukowski; Elo, Viikila, Sihvonen; Bielec, Wilusz, Biały; Dobosz, Ginda, Filipek. Trener Marek Ziętara.

Sędziowali: Baca (Oświęcim) i Pyrskała (Krynica-Zdrój).
Kary: 14 – 8 minut.
Strzały: 37-26.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.