Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok przegrało na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 4:5

mtr
Tomasz Sowa / archiwum
W piątkowy wieczór na Jastorze obejrzeliśmy aż dziewięć goli - mistrzowie Polski, którzy byli zdecydowanym faworytem tego starcia, wygrali z Ciarko STS Sanok 5:4 w ramach 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Po pierwszej tercji 1:0 prowadzili gospodarze, ale ekipa z Sanoka nabrała wiatru w żagle po tym, jak na początku drugiej odsłony karę meczu otrzymał Jauhienij Kamienieu. Ciarko STS wykorzystało grę w przewadze i doprowadziło do wyrównania po trafieniu Samiego Tamminena.

Od tego momentu zawodnicy obu zespołów zaprezentowali kibicom grę "cios za cios". Prowadzenie dla gospodarzy odzyskał uderzeniem spod niebieskiej Kamil Górny. Następnie błąd defensywy wykorzystał Maciej Urbanowicz i było 3:1. Kolejna szybka akcja miejscowych i gumę w siatce umieścił Roman Rac.

Sanoczanie bardzo szybko doprowadzili do częściowego zmniejszenia strat, a w trzeciej tercji zbliżyli się na kontakt po trafieniu Konrada Filipka.

Emocji nie brakowało, jastrzębianie odpowiedzieli rajdem Vitalijsa Pavlovsa, a pięć minut później Radosław Sawicki znów zmniejszył straty. Jednak na więcej sanoczan stać już nie było i ostatecznie zwycięstwo zaksięgował JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 5:4

Tercje: 1:0, 3:2, 1:2.

Bramki: 1:0 Kalns 17 (asysta: Rac, E. Sevcenko), 1:1 Tamminen 25 (Piippo, Sawicki), 2:1 Górny 30 (Jarosz), 3:1 Urbanowicz 31 (Razgals), 4:1 Rac 33 (Kalns, Bahaleisha), 4:2 Bukowski 33 (Jekunen, Hamalainen), 4:3 Filipek 44 (Biały, Strzyżowski), 5:3 Pavlovs 46 (Razgals, E. Sevcenko), 5:4 Sawicki 51.

Jastrzębie: Nechvátal – Kostek, Bahalejsza; Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Horzelski; Rác, Mlynarovic, Kalns – Jass, Ē. Ševčenko; R. Nalewajka, Jarosz (2), Baszyrow – Gimiński, Kamienieu (25); A. Ševčenko, Ł. Nalewajka, Pelaczyk (2).
Trener Róbert Kaláber

STS: Spěšný (45:39 Świderski) – Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Filipek – Biłas, Piippo; Witan (2), Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Łyko.