Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok przerwał serię Re-Plast Unii Oświęcim. 17. trafienie Jakuba Bukowskiego

Waldemar Mazgaj
Kibice w Sanoku mieli w niedzielę powód do świętowania.
Kibice w Sanoku mieli w niedzielę powód do świętowania. Tomasz Sowa
Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu w Sanoku przegrała Unia Oświęcim. Ciarko STS wygrał po zaciętym meczu.

Znów na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany Jakub Bukowski, który z 17 bramkami jest najlepszym strzelcem PHL. W I tercji Sami Tamminen nie wykorzystał karnego, a losy spotkania rozstrzygnęły się na początku trzeciej odsłony, gdy miejscowi zdobyli dwa gole w odstępie 17 sekund.
We wtorek Ciarko STS gra kolejny mecz, tym razem z Podhalem w Nowym Targu. Początek starcia o godz. 18.

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2
Tercje: 1:0, 0:1, 2:1.

Bramki: 1:0 Marva 16 w przewadze (Tamminen i Olearczyk), 1:1 Glenn 38 w przewadze (Rollin Carlsson i Dziubiński), 2:1 Bukowski 44 (Henttonen), 3:1 Tamminen 44 (Mokszancew i Sawicki), 3:2 Trandin 60 z wycofanym bramkarzem (Da Costa i Rollin Carlsson).

Ciarko STS: Spěšný – Pavúk, Jekunen; Marva, Olearczyk; Piippo, Rąpała oraz Biłas – Henttonen, Hämäläinen, Bukowski; Sawicki, Tamminen, Mokszancew; Bielec, Wilusz, Biały; Strzyżowski, Mocarski, Filipek. Trener: Marek Ziętara.

Re-Plast Unia: Saunders – M. Noworyta, P. Noworyta; Bezuška, Glenn; Paszek, Orłow - Wanat, Dziubiński, Oriechin; Da Costa, Rollin Carlsson, W. Strielcow; S. Kowalówka, Krzemień, Trandin oraz Prusak. Trener: Tom Coolen.

Sędziowali: Kaczmarek (Bytom) i Kozłowski (Sosnowiec). Kary: 10 – 6 minut. Strzały: 21-31. Widzów: 2200.