Polska Hokej Liga. Dramatyczny mecz w Sanoku! Marma Ciarko STS Sanok oddalił się od półfinału

Sanoczanie przegrali trzecie spotkanie ćwierćfinałowe
Sanoczanie przegrali trzecie spotkanie ćwierćfinałowe Tomasz Sowa
Dogrywka była konieczna do wyłonienia zwycięzcy poniedziałkowego pojedynku ćwierćfinałowego pomiędzy Marma Ciarko STS-em Sanok a GKS-em Tychy.

W I tercji kibice zobaczyli trzy gole, a ku ich zadowoleniu wynik otworzył Tamminen. Przyjezdni jednak odpowiedzieli dwoma trafieniami Boivina zdobytymi w odstępie kilkunastu sekund. Kolejna odsłona nie była już tak obfita w bramki i zakończyła się remisem 1:1, a więc przed finałową tercją to goście wciąż byli na prowadzeniu. Sanoczanie wyrównaniu za sprawą Heikkinena w 48. minucie. Gdy ten sam zawodnik strzelił kolejnego gola na minutę przed końcem wydawało się, że pierwsze ćwierćfinałowe zwycięstwo STS-u jest na wyciągnięcie ręki, ale równo z syreną końcową Salamę pokonał Jeziorki i potrzebna była dogrywka, w której decydujący cios zadał GKS.

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 4:5

Tercje: 1:2, 1:1, 2:1, d. 0:1.

Stan rywalizacji do czterech wygranych: 3:0 dla GKS-u.

Bramki: 1:0 Tamminen 12 (asysty: Filipek, Valtola), 1:1 Boivin 15 (Dupuy), 1:2 Boivin 15 (Younan, Dupuy), 2:2 Tamminen 21-w przewadze (Ahoniemi, Valtola), 2:3 Marzec 34 (Bagin, Starzyński), 3:3 Heikkinen 48 (Biłas), 4:3 Heikkinen 59-w osłabieniu, 4:4 Jeziorski 60-w podwójnej przewadze, 4:5 Boivin 77.

STS: Salama - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Höglund, Łysenko, Lorraine, Lorraine, Harila - Biłas, Florczak, Heikkinen, Mäkelä, Miccoli - Rąpała, Wróbel, Dulęba, Mocarski, Sienkiewicz.

GKS: Fučík - Pociecha, Kaskinen, Šedivý, Komorski, Jeziorski - Gościński, Bizacki, Bukowski, Starzyński, Marzec - Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Bagin, Ciura, Juhola, Galant, Szturc.

Kary: 63-66. Strzały: 23-36