Polska Hokej Liga. Gdyby tylko nie ta ostatnia tercja... Ciarko STS Sanok dzielnie walczył z liderem [ZDJĘCIA]

Sanoczanie ponownie byli blisko sprawienia niespodzianki w Katowicach, ale gospodarze odwrócili losy meczu w III tercji Karina Trojok
Hokeiści Ciarko STS Sanok pokazali się z dobrej strony w starciu z liderem GKS-em Katowice.

W I tercji aktywniejsi w ofensywie byli miejscowi, ale dobrze dysponowany był powracający do bramki Ciarko STS-u Patrik Spěšný. Sanoczanie kilka razy sprawdzili czujność Murraya, ale ten również zachował czyste konto. Początek kolejnej odsłony również był dobry w wykonaniu miejscowych, ale gola zdobyć nie mogli. Te padły w samej końcówce, ale niespodziewanie prowadziła ekipa z Sanoka. Początek finałowej tercji był bardziej udany dla gospodarzy, którzy wykazali się tym razem dobrą skutecznością i zdobyli dwa gole. W 48. minucie katowiczanie zdobyli jeszcze jednego gola i potem już kontrolowali spotkanie choć goście próbowali do końca atakować.

GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 4:2

Tercje: 0:0, 1:2, 3:0.

Bramki: 0:1 Jekunen 35-w przewadze (asysty: Sawicki, Mokszancew), 1:1 Hudson 38-w przewadze (Saarelainen, Monto), 1:2 Sawicki 38 (Bukowski), 2:2 Krężołek 42 (Lehtonen, Kolusz), 3:2 Fraszko 43 (Wronka, Wanacki), 4:2 Pasiut 48-w osłabieniu (Fraszko).

GKS: Murray - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Monto, Jakimienko, Bepierszcz, Smal, Wielkiewicz.

STS: Spěšný - Piippo, Jekunen, Sawicki, Biały, Bukowski - Marva, Karlsson, Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Olearczyk, Florczak, Bielec, Wilusz, Mocarski - Biłas, Sienkiewicz, Łyko, Bar, Filipek.

Kary: 14-6. Strzały: 44-26. Widzów: 1100.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Tychy - KH Energa Toruń 4:0; Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 5:4; JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:2