Polska Hokej Liga. GKS Katowice dał lekcję hokeja Marmie Ciarko. Zobacz zdjęcia z meczu

Konrad Karaś
GKS Katowice pokonał Marmę Ciarko STS Sanok
GKS Katowice pokonał Marmę Ciarko STS Sanok Marzena Bugała-Astaszow/ Polska Press
Sanoccy hokeiści grają ostatnio w kratkę - raz wygrywają, raz przegrywają. We wtorek w Katowicach ponieśli swoją ósmą porażkę w sezonie.

Kibice Marmy Ciarko liczyli, że podopiecznym Miiki Elomo uda się powtórzyć znakomity wynik z końcówki września, kiedy to STS bez problemów rozprawił się na własnej tafli z mistrzem Polski. Tamten mecz zakończył się wynikiem 4:1. Teraz, podobny wynik (gol mniej), z tym że na korzyść rywali, padł w katowickiej Satelicie.

A początek wcale nie zwiastował takiej porażki. Sanok wyszedł bowiem szybko na prowadzenie za sprawą Heikkinena, który zbił gumę do bramki Murraya, byłego golkipera sanoczan. Później jednak, w dwóch kolejnych tercjach, sanoczanie nie radzili sobie z atakami gospodarzy, czego efektem były trzy stracone bramki.

– Chcę przeprosić naszych fanów za nasze ostatnie mecze. Musimy spiąć pośladki i zacząć pracować tak, żeby grać normalny hokej. Taki na jaki nas stać - mówił ostatnio na łamach portalu hokej.net kapitan STS-u, Sami Tamminen.

GKS Katowice - Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Bramki: 0:1 Heikkinen (04:09),1:1 Olsson (29:11, 5/4),2:1 Fraszko (35:44, 5/4),3:1 Pasiut (59:55).

Minuty karne: 0-10. Strzały: 44-22. Sędziowali Pyrskała, Krzywda (główni). Widzów 440

STS: Salama (2) - Höglund (2), Valtola;Filipek, Tamminen, Ahoniemi - Rąpała, Łysenko; Harila, Mäkelä (2), Mocarski - Florczak, Karlsson; Pawlenko (2), Lahtinen, Heikkinen - Wróbel, Dulęba; Sienkiewicz, Ginda, Miccoli. Trener Miika Elomo.

POZOSTAŁE WYNIKI: JKH GKS Jastrzębie - Cracovia 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 7:1 (3:0, 3:0, 1:1).