Polska Hokej Liga. Koniec marzeń o półfinale - Marma Ciarko STS Sanok przegrał po raz czwarty!

GKS okazał się wyraźnie lepszy od STS-u Sanok w czwartym meczu ćwierćfinałowym i wywalczył awans Tomasz Sowa
We wtorek odbył się czwarty (i jak się okazało ostatni) ćwierćfinał pomiędzy zespołami z Sanoka i Tych.

Do tej pory rywalizacja Marmy Ciarko STS-u z GKS-em była dosyć wyrównana; poniedziałkowy mecz (ostatecznie przegrali przez sanoczan w dogrywce) był wręcz dramatyczny, więc można było się spodziewać, że i tym razem STS tanio skóry nie sprzeda.

W I tercji obie drużyny zagrały dosyć ostrożnie, by przede wszystkim nie popełnić żadnego błędu - miejscowi obawiali się, że może to być dla nich ostatni mecz w sezonie natomiast goście chcieli zakończyć ćwierćfinałową rywalizację na tym czwartym pojedynku.

Kibice nie doczekali się żadnych bramek w pierwszej odsłonie. Te pojawiły się dopiero w kolejnej, ale pierwsi uderzyli przyjezdni, którzy po siedmiu minutach II tercji prowadzili 2:0. Sanoczanie wykorzystali moment, gdy byli w przewadze i kontaktową bramkę zdobył Tamminen, ale jeszcze w tej samej minucie GKS dał im wyraźny sygnał, że przejął już kontrolę nad tym spotkaniem zdobywając trzeciego gola.

W ostatniej tercji (podobnie jak i w pierwszej) żadna z drużyn bramki już nie zdobyła i ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną GKS-u, który zameldował się w półfinale.

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 1:3

Tercje: 0:0, 1:3, 0:0.

Bramki: 0:1 Šedivý 23 (asysty: Komorski, Nilsson), 0:2 Dupuy 27 (Boivin, Mroczkowski), 1:2 Tamminen 33-w przewadze (Valtola, Ahoniemi), 1:3 Nilsson 33 (Szturc).

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 4:0 dla GKS-u.

STS: Salama - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Höglund, Łysenko, Lorraine, Lorraine - Biłas, Heikkinen, Mäkelä, Miccoli - Rąpała, Wróbel, Dulęba, Mocarski, Sienkiewicz. Trener: Miika Elomo.

GKS: Fučík - Pociecha, Kaskinen, Šedivý, Komorski, Jeziorski - Gościński, Bizacki, Bukowski, Starzyński, Marzec - Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Bagin, Ciura, Juhola, Galant, Szturc. Trener: Andriej Sidorienko.

Kary: 10-6. Strzały: 26-40. Widzów: 2799.