Polska Hokej Liga. Lider z Torunia wygrał w Sanoku z Ciarko STS 4:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

mtr, Tomasz Sowa
W niedzielnym meczu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi, Ciarko STS Sanok przegrało u siebie z Energą Toruń 1:4.

Drużyna z Torunia już po pierwszej tercji prowadziła dwoma trafieniami - byłego bramkarza Energi Toruń pokonali: Jegor Fieofanow i Kamil Kalinowski.

W drugiej odsłonie sanoczanie zdobyli kontaktową bramkę, wykorzystując grę w przewadze. Bramkarza gości pokonał Jakub Bukowski. Ciarko STS pragnęło sprawić niespodziankę, ale w trzeciej tercji Energa zadała decydujące ciosy i rozstrzygnęła losy spotkania, wygrywając ostatecznie 4:1.

Dla lidera z Torunia było to czwarte ligowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

To nie był udany weekend dla sanockich hokeistów - w piątek podopieczni Marka Ziętary przegrali w Oświęcimiu z miejscową Unią 0:3.

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 1:4

Tercje: 0:2, 1:0, 0:2.

Bramki:
0:1 Jegor Fieofanow - Dienis Sierguszkin (07:40)
0:2 Kamil Kalinowski - Gleb Bondaruk, Michał Kalinowski (11:07)
1:2 Jakub Bukowski - Eemeli Piippo, Jesperi Viikilä (28:30, 5/4)
1:3 Kostas Gusevas - Dienis Sierguszkin, Michaił Szabanow (51:40)
1:4 Jarosław Dołęga - Alex Olkinuora (53:14)

Ciarko STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała (4); Filipek , Strzyżowski (2), Biały – Kamienieu, Piippo; Bukowski, Viikilä (2), Elo (4) – Demkowicz, Biłas; Bielec, Witan (2), Wilusz – Florczak, Glazer; Fus, Ginda, Dobosz. Trener Marek Ziętara.

KH Energa (2): Svensson - Kozłow, Szkodienko; Bondaruk, K. Kalinowski (4), M. Kalinowski - Podsiadło, Smirnow (2); Szabanow, Fieofanow (2), Sierguszkin - Gusevas (4), Jaworski (2); Saloranta, Czwanczikow, Jaakola - Skólmowski; Olkinuora, Rożkow (2), Dołęga oraz Olszewski.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Mariusz Smura (główni) - Dawid Pabisiak, Maciej Waluszek (liniowi).

Kary: 14-18. Widzów: 1620.