Polska Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok przegrała z GKS-em Katowice

Konrad Karaś
Marma Ciarko STS Sanok przegrała z GKS-em Katowice
Marma Ciarko STS Sanok przegrała z GKS-em Katowice Tomasz Sowa
Ambitnie walczyli sanoccy hokeiści o dobry wynik w meczu z "GieKsą", ale jednak to katowiczanie wywieźli z Areny Sanok komplet oczek. Zdecydowała trzecia tercja, w której to przyjezdni pokazali siłę, strzelając trzy bramki i nie tracąc żadnej. Mecz zakończył się wynikiem 2:5.

Dla sanockiej drużyny była to 14. porażka w tym sezonie. STS wciąż utrzymuje 6. pozycję w tabeli. GKS Katowice zajmuje 4. miejsce. Wielce prawdopodobne, że to ekipa z Górnego Śląska będzie przeciwnikiem podkarpackiego zespołu w fazie play-off.

Kolejne spotkanie podopieczni Miiki Elomo rozegrają już w najbliższą niedzielę, znów w Arenie Sanok. Tym razem zmierzą się z liderem Polskiej Hokej Ligi - Unią Oświęcim, która w piątek pokonała po rzutach karnych na własnej tafli KH Energę Toruń 4:3.

Byłeś na meczu Marma Ciarko STS Sanok - GKS Katowice? Zobacz zdjęcia!

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Bramki: 0:1 Magee - Olsson (14:39), 1:1 Filipek - Mocarski, Harila (24:49), 2:1 Harila - Heikkinen, Valtola (28:59, 5/4), 2:2 Rompkowski - Magee, Pasiut (39:19), 2:3 Hitosato - Wajda, Olsson (48:11), 2:4 Pasiut - Magee, Lehtonen (51:25, 5/3), 2:5 Olsson - Lehtonen (53:17).

Sędziowali: Bucki, Kaczmarek (główni). Minuty karne: 18-33. Strzały: 23-20. Widzów: 2800

STS: D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola, J. Lorraine, S. Tamminen, V. Heikkinen - B. Florczak, W. Łysenko, N. Ahoniemi, J. Mäkelä, E. Lorraine - J. Höglund, K. Biłas, K. Filipek, K. Mocarski, S. Harila - B. Rąpała, S. Dobosz, D. Ginda, L. Miccoli, F. Sienkiewicz.

GKS: J. Murray - M. Rompkowski, M. Kruczek, B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee - K. Maciaś, J. Wanacki, J. Šimek, M. Lehtonen, M. Bepierszcz - D. Lebek, P. Wajda, H. Olsson, T. Pulkkinen, S. Hitosato - P. Krężołek, I. Smal, P. Ciepielewski.