Polska Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok przegrała z przyszłym rywalem w play-offach. Zobacz zdjęcia

Konrad Karaś
Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 4:6
Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 4:6 Tomasz Sowa
Hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok przegrali na własnej tafli z GKS-em Tychy 4:6 w meczu ostatniej kolejki Polskiej Hokej Ligi. Drużyna z Górnego Śląska będzie rywalem naszej drużyny w ćwierćfinałach, które rozpoczną się już za kilka dni.

Przebieg spotkania w sanockiej Arenie "ustawiła" pierwsza tercja, którą tyszanie wygrali 4:1. Warto zaznaczyć, że w tej odsłonie wywiązała się ostra bijatyka, niczym z lodowisk NHL. Uczestniczył w niej Tomáš Fučík, August Nilsson (GKS) i Juho Mäkelä (Marma Ciarko STS). Cała trójka została odesłana przez sędziego do szatni.

Faza play-off PHL, w której zmierzą się niedzielni rywale rozpocznie się w czwartek (23 lutego) w Tychach.

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)

Bramki: 0:1 Alexandre Boivin - Christian Mroczkowski, Jouka Juhola (01:28)
0:2 Filip Starzyński - August Nilsson (07:55)
0:3 Bartłomiej Jeziorski - Ondřej Šedivý, Filip Komorski (16:19)
0:4 Alexander Younan - Jean Dupuy, Emil Bagin (17:55)
1:4 Konrad Filipek - Karol Biłas (19:50)
1:5 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski, Ondřej Šedivý (27:07)
2:5 Ville Heikkinen, Niko Ahoniemi, Kalle Valtola (27:40)
3:5 Sami Tamminen - Bartosz Florczak, Niko Ahoniemi (38:17)
3:6 Alexander Younan - Christian Mroczkowski, Roman Szturc (50:45, 5/4)
4:6 Sebastian Harila - Władysław Łysenko (58:54)

Minuty karne: 33-60. Strzały: 38-39. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Robert Długi (główni) - Andrzej Nenko, Maciej Waluszek (liniowi). Widzów: 1500

STS: Salama (20:01 Świderski) - Karlsson, Valtola (2), Ahoniemi (4), Tamminen, Filipek - Florczak, Biłas, J. Lorraine, Mocarski, Harila (2) - Höglund, Łysenko, Heikkinen, Mäkelä (25), Sienkiewicz - Rąpała, Wróbel, Dulęba, Miccoli, Dobosz. Trener Miika Elomo.

GKS: Fučík (25) (9:55 K. Lewartowski) - Pociecha, Kaskinen, Šedivý (2), Komorski, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki (2), Gościński, Starzyński (2), Marzec - Younan (2), Nilsson (72), Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Bagin, Bukowski, Juhola, Galant, Szturc. Trener Andriej Sidorienko.