Polska Hokej Liga. Miłe złego początki - porażka Ciarko STS-u Sanok w Sosnowcu

Tomasz Sowa
W zaległym meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi Ciarko STS Sanok przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Mecz zaczął się od opóźnienia, bo gospodarze wyszli na lód z 5-minutowym „poślizgiem” - w ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko zaległościom w klubie. Gdy już gra się na dobre zaczęła sanoczanie dosyć szybko objęli prowadzenie, ale miejscowi nie dali im długo nacieszyć się z prowadzenia. Potem jednak goście raz jeszcze wyszli na prowadzenie wykorzystując moment gry w przewadze. Tak zakończyła się pierwsza tercja i tym samym zdobywanie goli przez Ciarko STS.

W kolejnych tercjach trafiali już tylko gospodarze, którzy z nawiązką odrobili straty. Nie znaczy to jednak, że Ciarko STS nie atakował - sytuacji miał i to całkiem sporo (w całym meczu to właśnie sanoczanie oddali zresztą więcej strzałów). W końcówce goście mieli jeszcze karnego, ale pomylił się Bukowski.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 5:2

Tercje: 1:2, 2:0, 2:0.

Bramki: 0:1 Karlsson 2 (asysta: Piippo), 1:1 Nikiforow 2 (Wasiljew, Baszyrow), 1:2 Sawicki 10-w przewadze (Tamminen, Mokszancew), 2:2 Nikiforow 28 (Baszyrow, Wasiljew), 3:2 Bernacki 39-w osłabieniu, 4:2 Baszyrow 46-w podwójnej przewadze (Wasiljew, Nikiforow), 5:2 Nahunko 47-w przewadze (Nikiforow, Baszyrow).

Zagłębie: Fiłonienko - Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow - Khoperia, Jaśkiewicz, Nahunko, Rzeszutko, Czwanczikow - Krawczyk, Klinecký, Sikora, Kozłowski, Bernacki - Luszniak, Gniewek, Kasprzyk, Dubinin, Blanik.

Sanok: Salama - Piippo, Jekunen, Sawicki, Mocarski, Bukowski - Marva, Karlsson, Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Rąpała, Florczak, Bielec, Wilusz, Filipek - Biłas, Olearczyk, Łyko, Bar, Biały.

Kary: 16-6. Strzały: 15-22. Widzów: 500.