Polska Hokej Liga. Pierwsza wygrana Ciarko STS Sanok! Świetny mecz Jakuba Bukowskiego!

Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS Sanok wreszcie mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie - w niedzielę pokonali u siebie Re-Plast Unię Oświęcim.

Dla hokeistów z Sanoka pojedynek z Unią był trzecim meczem na własnym lodzie. Dwa pierwsze podopieczni trenera Marka Ziętary przegrali, ale w niedzielny spotkaniu wreszcie lepiej zaczęli spotkanie i jako pierwsi wyszli na prowadzenie - krążek w siatce umieścił młody Jakub Bukowski. Jeszcze w pierwszej tercji ten sam zawodnik po raz kolejny pokonał bramkarza z Oświęcimia.

W drugiej tercji naprawdę sporo się działo między30 a 32 minutą spotkania. W tym czasie hokeiści obu drużyn zdobyli aż cztery gole. Najpierw trafił Sawicki, ale nie minęła nawet minuta, a Spěšnego pokonał Kowalówka. Ledwo sanoczanie zdążyli się połapać, a było już 3:2 po golu Skinnarsa. Wtedy jednak ponownie dał o sobie znać Bukowski i Ciarko STS znowu miał dwa gole przewagi.

W ostatniej tercji bramki już nie padły i ostatecznie zespół trenera Marka Ziętary mógł świętować pierwszą wygraną w tym sezonie.

Ciarko STS Sanok - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2

Tercje: 2:0, 2:2, 0:0.

Bramki: 1:0 Bukowski 12-w przewadze (asysty: Hämäläinen, Strzyżowski), 2:0 Bukowski 20 (Sawicki, Jekunen), 3:0 Sawicki 30-w przewadze (Witan, Tamminen), 3:1 S. Kowalówka 30 (Oriechin, MacDonald), 3:2 Skinnars 31-w przewadze (Themár, Da Costa), 4:2 Bukowski 32.

Sanok: Spěšný – Olearczyk (4), Jekunen, Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Hiltunen – Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała, Biały, Wilusz, Filipek. Trener: Marek Ziętara

Unia: R. Kowalówka – Wishart, Bezuška; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa – MacDonald, Dudas, Oriechin, Dziubiński, S. Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta, Themár, Krzemień, Phillips – Paszek, Trandin, Wanat oraz Sołtys. Trener: Tom Coolen.

Kary: 14 - 16. Strzały: 21-39. Widzów: ok. 1000

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0