Polska Hokej Liga. Re-Plast Unia Oświęcim w końcu wygrała w Sanoku - trudna sytuacja Ciarko STS-u

Tym razem Re-Plast Unia znalazła sposób na Ciarko STS w Sanoku
Tym razem Re-Plast Unia znalazła sposób na Ciarko STS w Sanoku Tomasz Sowa
Ciarko STS Sanok tylko połowicznie wykorzystał atut własnego lodu, bo w poniedziałkowy wieczór przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim.

Początek meczu całkiem nieźle się ułożył się dla zespołu z Sanoka, bo podopieczni trenera Miiki Elomo wykorzystali moment gry w podwójnej przewadze i objęli prowadzenie. Jednak jeszcze w I tercji udało się gościom doprowadzić do wyrównania - dobre podanie Rollina Carlssona wykorzystał Themár.

Na początku II tercji dobre sytuacje mieli goście, którzy przez moment byli nawet w podwójnej przewadze, ale dobrych okazji nie wykorzystali Da Costa, Glenn oraz Apalkow. Jak wiadomo, niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak właśnie było też w poniedziałek - Piippo ponownie wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Ponownie jednak sanoczanom nie udało się utrzymać przewagi do końca tercji i przyjezdni wyrównali.

Początek ostatniej odsłony lepiej zaczął się tym razem dla gości - ponownie dobrze podawał Carlsson, a tym razem skutecznym uderzeniem popisał się Da Costa. Wszelkie nadzieje Ciarko STS-u prysły trzy minuty później po strzale Oriechina. W samej końcówce trener gospodarzy zdecydował się wycofać bramkarza, ale miejscowi nie zdołali tego wykorzystać, a w ostatnich sekundach do pustej bramki trafił jeszcze Carlsson.

Tak więc po meczach w Sanoku zespół z Oświęcimia jest już zaledwie o krok od awansu do półfinału. Warto również dodać, że to pierwsza wygrana w Sanoku tego zespołu w tym sezonie.

Ciarko STS Sanok - Re-Plast Unia Oświęcim 2:5

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla Re-Plast Unii Oświęcim.

Tercje: 1:1, 1:1, 0:3.

Bramki: 1:0 Henttonen 9-w podwójnej przewadze (asysta:Hämäläinen), 1:1 Themár 14 (Rollin Carlsson), 2:1 Piippo 36-w przewadze (Hämäläinen, Mokszancew), 2:2 Rollin Carlsson 40-w przewadze (Glenn), 2:3 Da Costa 44-w przewadze (Rollin Carlsson), 2:4 Oriechin 47 (Apalkow, Wanat), 2:5 Rollin Carlsson 60 (Da Costa).

STS: Spěšný - Piippo, Jekunen; Sawicki, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Karlsson; Henttonen, S. Tamminen, Mokszancew - Florczak, Rąpała; Bielec, Wilusz, Mocarski - Biłas oraz Sienkiewicz, Bar, Biały, Filipek. Trener: Miika Elomo.

Unia: Saunders - Glenn, Paszek; Themár, Rollin Carlsson, Da Costa - Orłow, Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński - Rogow, Bezuška; Wanat, Krzemień, Kowalówka - Noworyta, Noworyta; Oriechin, Apalkow, Prusak. Trener: Tom Coolen.

Kary: 14-14. Strzały: 30-32. Widzów: 2700.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0