Polska Hokej Liga. Sanoczanie przegrali z liderem z Oświęcimia

Konrad Karaś
Sanoccy hokeiści utrzymują 6. pozycję w tabeli PHL
Sanoccy hokeiści utrzymują 6. pozycję w tabeli PHL Tomasz Sowa
Marma Ciarko STS Sanok uległa Tauron Re-Plast Unii Oświęcim 0:2 w meczu 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Oświęcimianie wyszli na prowadzenie na 2 minuty przed końcem pierwszej tercji. Wówczas Andriej Denyskin wyjechał przed bramkę i pewnie uderzył pod poprzeczkę. Dominik Salama nie miał szans na skuteczną interwencję.

Drugi cios przyjezdni zadali w 50. minucie, gdy Kristaps Jakobsons wykorzystał podanie zza bramki od Pawło Padakina.

STS mógł w końcówce zdobyć gola kontaktowego, ale karnego nie wykorzystał Niko Ahoniemi.

Marma Ciarko STS Sanok - TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 0:2

Tercje: 0:1, 0:0, 0:1

Bramki: 0:1 Denyskin - Cichy, Diukow (18:04, 5/4), 0:2 Jākobsons - Padakin, Ahopelto (50:01)

Minuty karne: 6-6. Strzały: 26-24.
Sędziowali: Kasprzyk, Kozłowski (główni). Widzów: 1600

STS: Salama - Karlsson, Valtola, J. Lorraine, Tamminen, Heikkinen (2) - Florczak, Łysenko (2), Ahoniemi, Mäkelä, E. Lorraine (2) - Höglund, Biłas, Filipek, Mocarski, Harila - Rąpała, Dobosz, Ginda, Miccoli, Sienkiewicz. Trener Miika Elomo.

***

POZOSTAŁE WYNIKI:
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1), Cracovia - GKS Tychy 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Następna kolejka: JKH - STS (13.01, g.18)