Polska Hokej Liga. Sanoczanie słabsi od tyszan w przedsezonowym meczu sparingowym

Konrad Karaś
GKS Tychy, z Jakubem Bukowskim w składzie, bez problemów rozprawił się z sanocką drużyną Tomasz Sowa
Zawodnicy Marmy Ciarko STS-u Sanok przegrali u siebie 0:3 z GKS-em Tychy.

Dla podopiecznych Miiki Elomo był to czwarty mecz kontrolny przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem Polskiej Hokej Ligi (9.09 - start rozgrywek). W dwóch pierwszych sparingach sanoczanie pewnie wygrywali z Tauron Podhalem Nowy Targ - najpierw na wyjeździe 5:3, a później u siebie 8:2.

Wtorkowe spotkanie z GKS-em Tychy przypominało niestety trzeci sparing, w którym to STS przegrał z HC 21 Preszów ze słowackiej Extraligi 1:5. Podobnie jak w tamtym meczu hokeiści z Sanoka razili skutecznością i zbyt łatwo dopuszczali przeciwnika do ataków.

Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w drugiej tercji - na listę strzelców wpisał się Roman Szturc. Goście ze Śląska postawili kropkę nad „i” w ostatniej partii. Na 7 minut przed końcową syreną świetnym uderzeniem z nadgarstka popisał sięBartłomiej Pociecha, a chwilę później Filip Komorski pewnie umieścił krążek do pustej bramki.

Podczas meczu w Arenie Sanok nie zabrakło hokejowych bójek. W drugiej tercji Höglund starł się ze Starzyńskim, a Filipek zmierzył się ze Szturcem.

MARMA CIARKO STS SANOK - GKS TYCHY 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Szturc- Jeziorski (33:51), 0:2 Pociecha- Ciura + Komorski (53:13), 0:3 Komorski (59:50, do pustej bramki).

STS: Salama (Świderski) - Biłas, Łysenko; Filipek (20), Lahtinen, Ahoniemi - Karlsso, Valtola; Heikkinen (6), Tamminen, Pawłenko- Florczak, Höglund (31); Mocarski, Mäkelä, Harila - Rocki, Rąpała (2); Dulęba, Ginda, Miccoli. Trener Miika Elomo.

GKS: Lewartowski (Kubiaczyk) - Kaskinen, Sobecki; Szturc (24), Komorski, Šedivý (2) - Ciura, Pociecha (2); Marzec (4), Starzyński (25), Gościński - Jaśkiewicz (2), Bagin; Bukowski, Galant (2), Jeziorski - Kasperek, Kusak; Krzyżek, Ubowski, Wróbel. Trener Andrei Sidorenko.

Sędziowali Cybuch -Witek, Mołoń. Minuty karne 61-61. Widzów 1000.