Polska Liga Koszykówki. Miasto Szkła Krosno przegrało na wyjeździe z Asseco Gdynia. Zwycięstwo było bardzo blisko

luks
Sławomir Kowalski / Polska Press
W 14. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki, Asseco Gdynia wygrywa we własnej hali z Miastem Szkła Krosno 87:85.

Gdynianie byli nie do zatrzymania w ataku. Po rzutach Marcela Ponitki i Mikołaja Witlińskiego po 10 minutach było aż 37:19. W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicz wynosiła już 24 punkty, ale serię 12:0 zanotowało Miasto Szkła.

W trzeciej kwarcie aktywny był Peter Alexis, to głównie dzięki niemu krośnianie zbliżyli się na 11 punktów. Bardzo dużo akcji kończyło się faulami gości, a korzystali z tego gdynianie, którzy zamieniali rzuty z linii rzutów wolnych na punkty.

Miasto Szkło się nie poddawało i po kolejnych trafieniach Gaddeforsa, Pinkstona oraz Jakóbczyka zmniejszało straty do zaledwie pięciu punktów. Asseco utrzymało jednak koncentrację, a ważne trafienia notowali Witliński, Ponitka i Szubarga. Mimo że po trójce Dariusza Oczkowicza krośnianie zbliżyli się na punkt 85:86. Ostatnia akcja należała do Asseco. Grzegorz Grochowski sfaulował Przemysława Żołnierewicza, a ten trafił jeden rzut wolny i ustalił wynik meczu na 87:85 dla miejscowych.

Asseco Gdynia - Miasto Szkła Krosno 87:85 (37:19, 21:22, 15:18, 14:26)

Asseco: Witliński 21 (3x3), Szubarga 15 (4x3), Żołnierewicz 13 (1x3), Ponitka 12 (2x3), Szczotka 9 (1x3), Garbacz 8 (2x3), Wyka 5 (1x3), Kołodziej 3 (1x3), Put 1, Jankowski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 23 (3x3), Gaddefors 16 (4x3), Jakóbczyk 14 (3x3), Alexis 9, Grochowski 8 (2x3), Oczkowicz 6 (2x3), Mustapić 5 (1x3), Sroka 4, Lejasmeiers 0.

Zobacz także: Sławomir Szmal wraca do kadry! "Być może pojawi się na parkiecie w najważniejszym meczu z Portugalią i przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść"