Polska Liga Koszykówki. W niedzielę Miasto Szkła Krosno zagra u siebie ze Startem Lublin

tor
Tomasz Jefimow
Koszykarze Miasta Szkła po raz pierwszy w tym roku rozegrają mecz w hali przy Bursaki. Krośnianie skrzyżują rękawice z lubelskim Startem, który w tym sezonie wygląda całkiem solidnie (bilans 8-7).

Nasz team w czwartek rano wrócił na tarczy z Gdyni, gdzie po fatalnej I kwarcie (19:37, w całej I połowie gdynianie trafili... 13 razy zza łuku) rzucili się w pościg za Asseco, ale meczu nie uratowali (Dariusz Oczkowicz ustalił wynik „trójką” w ostatnich sekundach).

- Dobre jest to, że nie zwiesiliśmy głów, ale na wygraną nie zasłużyliśmy - ocenił gorzko Kamil Piechucki, coach krośnian.

W niedzielę Miasto zagra ze Startem, który też ma za sobą podróż, do Koszalina, ale dla odmiany wrócił z niej w dobrych nastrojach.

- Nie pamiętam takiej kwarty, jak ta pierwsza z Asseco. Szkoda, bo chcieliśmy zrobić krok w stronę środka tabeli. Teraz gramy u siebie i musimy być lepiej skoncentrowani. Jeśli to poprawimy, wrócimy do wygrywania - mówił Krzysztof Jakóbczyk, koszykarz Miasta Szkła.