Polska - Rosja 0:3 i nasi siatkarze też za burtą igrzysk

wmazgaj
Zawiedli wszyscy, nawet Krzysztof Ignaczak.
Zawiedli wszyscy, nawet Krzysztof Ignaczak. fivb.com
Polscy siatkarze przegrali z Rosją 0:3 i podobnie jak 4 i 8 lat temu żegnają się z igrzyskami po fazie ćwierćfinałowej.

Polacy, których w Londynie dopingowało kilka tysięcy kibiców, tylko w drugim secie mieli tak naprawdę szansę na wygraną. Prowadzili w nim niemal do drugiej przerwy technicznej, a "Sborna" pierwszy raz wyszł na swoje właśnie przy stanie 16:15.

Pozostałe sety to szybka przewaga Rosjan i bezskuteczna gonitwa naszej drużyny, która zawiodła w każdym elemencie.

- Pękł balon rozbudzonych nadziei - komentrowano.

W naszej drużuynie grało czterech zawodników Asseco Resovii - Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak.

- Niestety, ale te igrzyska nam nie wyszły. Zagraliśmy słabo, mieliśmy małą skuteczność w ataku. Rosjanie zagrali bardzo dobrze w bloku, ataku i zagrywce. Byli bezlitośni i konsekwentni - komentował Marcin Możdżonek, kapitan naszej reprezentacji.
POLSKA - ROSJA 0:2 (17:25, 23:25, 21:25)
Polska: Nowakowski (3), Żygadło (1), Winiarski (7), Kurek (8), Bartman (14), Możdżonek (2), Ignaczak (libero) oraz Zagumny, Ruciak, Kosok (2), Jarosz.