Polska straciła już bardzo dużo wizerunkowo. Kto się będzie z nami liczył w świecie?

Dorota Wilk
Udostępnij:
Dzisiaj niektórzy Polacy podkreślają z dumą, że wstajemy z kolan. Kto wie, czy za parę lat nie będziemy musieli ich ugiąć

Wydawało się, że po zmianie premiera i składu rządu pojawi się nowa jakość w stosunkach Polski z Zachodem. Nową jakość miał zagwarantować wykształcony premier Mateusz Morawiecki. Przynajmniej miał próbować ocieplić wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Tymczasem nagle rozgorzał dodatkowo konflikt Polski z Izraelem przez nową ustawę o IPN, potem sam premier podgrzał atmosferę w kwestii zagłady narodu żydowskiego. Chociaż dla ludzi poruszających się po świecie i znających problematykę stosunków międzynarodowych, to żenująca wpadka, w kraju wielu Polaków przyklaskuje działaniom rządu, który w ich ocenie nie ugina się pod presją zachodnich imperatorów i Żydów. Wielu Polakom podoba się polityka powstawania z kolan, na których klęczeliśmy przed Zachodem przez ostatnie lata. Ale niestety wielu rodaków nie analizuje konsekwencji takich postaw dla całego kraju, bo gospodarka się kręci, mamy niskie bezrobocie, Polakom dzięki 500 plus poprawił się byt. I właściwie spokojnie dalibyśmy sobie radę bez Unii Europejskiej, która narzuca nam, jak mamy się zachowywać i jak myśleć. Nie jest ona nam do niczego potrzebna. Jesteśmy na tyle mocni, by poradzić sobie w świecie bez nich. Czy na pewno? Przedstawiciele krajów Unii Europejskiej zastanawiają się nad zwiększeniem składek członkowskich, bo pieniędzy w budżecie Unii będzie niebawem mniej z powodu wyjścia z niej Wielkiej Brytanii. Polska w powodu naruszania praworządności może nie być już tak hojnie nimi obsypywana, jak dotychczas. Wizerunkowo bowiem straciła już bardzo dużo. Z krajem, który neguje działania Unii Europejskiej, atakuje sąsiadów i ich obraża nikt nie będzie chciał negocjować stawek dotacji, a już na pewno traktować poważnie, liczyć się ze zdaniem i sypać groszem, jak z rękawa. Dzisiaj niektórzy Polacy podkreślają z dumą, że wstajemy z kolan. Kto wie, czy za parę lat nie będziemy musieli ich ugiąć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
hmm
W dniu 08.03.2018 o 12:18, Gość napisał:

Podtrzymuję wszystko, co napisałem. Nikt nie używał,powtarzam,NIKT nie używał sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" w sensie,że to Polacy je zbudowali. Stosowano /przyznaję,niezbyt zręcznie" skróty medialne,zawsze skutecznie oprotestowywane. Poza tym,/co do ciebie nie dociera/ Niemcy nigdy się nie wypierali swojej winy.Dlatego kończę z tobą dyskusję i podkreślam ponownie,że bez zmiany zapisów w ustawie o IPN trudno będzie prowadzić politykę zagraniczną.Nie pisz o honorze,bo nawet nie wiesz,jak on wygląda. Poczytaj,popytaj mądrzejszych,może zrozumiesz,co to oznacza, bo honorowym nigdy nie będziesz.

Nic nie pisałeś o sensie w swoim pierwszym poście do którego to się odniosłem więc nie brnij dalej w kłamstwo. Radzę więc go doczytać jak nie pamiętasz.

Poza tym nie ważne w jakiej intencji ktoś to stosował. Stosował i tyle koniec i kropka. Jak napiszę o tobie publicznie, że jesteś złodziej to czy taka ważna będzie intencja? A jak powtórzy się to setki razy? Wtedy już każdy będzie wiedział żeś jest złodziej -i sprostowanie małym druczkiem na to nie pomoże.

 

Dlaczego trudno będzie prowadzić politykę zagraniczną? Biedronka się wycofa czy Lidl? Amerykanie zabiorą tarcze? Nic z tych rzeczy się nie stanie.

No ale ty możesz dalej udawać jak cię ktoś opluje, że to tylko deszcz i poprosić o więcej

 

Nie jesteś raczej skłonny do większej refleksji w tym temacie. Wielu przedstawicieli młodego pokolenia w Niemczech jak i w Izraelu uważa, że to właśnie Polacy mordowali w tych obozach. Właśnie przez takie zakłamywanie historii jak "polskie obozy".

 

Gdy przyjedża wycieczka z Izraela do Oświęcimia z uczniami w obstawie Mosadu to uczniowie są ostrzegani, żeby nie oddalać się od grupy bo tutaj grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo...

 

Nie wiem dlaczego upierasz się, żeby Polska była kondominuim Izraela -bo tak też by było jeśli to Izrael ma nam mówić jakie ustawy możemy u siebie wprowadzać a jakie nie.

 

A teraz wyobraź sobie sytuację, że to Polska chce wymusić likwidację jakiejś ustawy w Izraelu. Co by sięto stało? Ano Polska zostałaby wyśmiana za takie pomysły. Taka to jest różnica

G
Gość
W dniu 08.03.2018 o 09:29, hmm napisał:

Nie rozśmieszaj mnie, powtarzałeś że nikt nie używał sformułowania "polskie obozy śmierci/zagłady" i nawet nie potrafisz przyznać się do błędu i przeprosić. Wiesz co to honor? Czy już dawno go sprzedałeś (jeśli w ogóle kiedyś miałeś)?I jakie to negatywne skutki mają nas dosięgnąć?

Podtrzymuję wszystko, co napisałem. Nikt nie używał,powtarzam,NIKT nie używał sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" w sensie,że to Polacy je zbudowali. Stosowano /przyznaję,niezbyt zręcznie" skróty medialne,zawsze skutecznie oprotestowywane. Poza tym,/co do ciebie nie dociera/ Niemcy nigdy się nie wypierali swojej winy.

Dlatego kończę z tobą dyskusję i podkreślam ponownie,że bez zmiany zapisów w ustawie o IPN trudno będzie prowadzić politykę zagraniczną.

Nie pisz o honorze,bo nawet nie wiesz,jak on wygląda. Poczytaj,popytaj mądrzejszych,może zrozumiesz,co to oznacza, bo honorowym nigdy nie będziesz.

h
hmm
W dniu 08.03.2018 o 08:56, Gość napisał:

Prawdy nie zakrzyczysz. Poprawki do ustawy o IPN to bubel prawny i im wcześniej się z niej wycofamy tym mniejsze skutki negatywne nas dosięgną. Zostajemy przy własnych ocenach bo ciągnięcie tematu nic nie spowoduje.

Nie rozśmieszaj mnie, powtarzałeś że nikt nie używał sformułowania "polskie obozy śmierci/zagłady" i nawet nie potrafisz przyznać się do błędu i przeprosić. Wiesz co to honor? Czy już dawno go sprzedałeś (jeśli w ogóle kiedyś miałeś)?

I jakie to negatywne skutki mają nas dosięgnąć?

G
Gość
W dniu 08.03.2018 o 07:56, hmm napisał:

to ty się pogrążasz. Wyraźnie pisałeś że NIK TAK NIE MÓWIŁ/PISAŁ mimo iż setki razy tak robiono. Także jesteś kłamcą i nawet nie potrafisz się do tego przyznać.

Prawdy nie zakrzyczysz. Poprawki do ustawy o IPN to bubel prawny i im wcześniej się z niej wycofamy tym mniejsze skutki negatywne nas dosięgną. Zostajemy przy własnych ocenach bo ciągnięcie tematu nic nie spowoduje.

h
hmm
W dniu 07.03.2018 o 17:31, Gość napisał:

Widzisz sam,że trącisz brakiem wiedzy i wyobraźni. Swoimi wpisami pogrążasz się coraz bardziej.Oni nie obwiniali Polaków za obozy bo słyszeli od samych Niemców,że to byli sprawcy. Tylko ty nie możesz pojąć,że tak było naprawdę.Stosowano niezbyt udane skróty myślowe /sprawdź co to oznacza/ a nasi ambasadorowie skutecznie protestowali i te działania były wystarczające. Natomiast niezbyt mądre sformułowania w ustawie o IPN wywołały skandal. Na dodatek pan premier w Niemczech użył niestosownych określeń,co nawet jego ojciec przyznaje i uważa,że premier powinien a tę niezręczność przeprosić Żydów.Jest jeszcze inny problem. Prawny. Jak sobie wyobrażasz ściganie ludzi za granicą?

to ty się pogrążasz. Wyraźnie pisałeś że NIK TAK NIE MÓWIŁ/PISAŁ mimo iż setki razy tak robiono. Także jesteś kłamcą i nawet nie potrafisz się do tego przyznać.

A szłyszałeś kiedyś jak ktoś mówił/pisał francuskie obozy śmierci? Holenderski obozy śmierci? Włoskie obozy śmierci? Nikt jakoś tego nie robi, wtedy potrafią napisać nazistowski obóz zamiast francuski. Albo dlaczego nikt nie mówi kubańskie więzienie Guantanamo -jakoś zawsze czytam/słyszę amerykańskie więzienie Guantanamo na Kubie? Dziwne, że tylko w tym jednym temacie na całym świecie stosują jak to nazywasz "skrót myślowy"

To jest właśnie takie zacieranie historii. Jak się utrwali to nikt oprócz Polaków za 50-80 lat nie bdzie wiedział że to były niemieckie obozy. Tylko każdy tą zbrodnie będzie łączył z Polakami. Zresztą wystarczy sobie poszperać po necie i zobaczyć jaka jest niewiedza w tym temacie.

Poza tym jeśli ktoś będzie pisał że jesteś złodziejem ale tak naprawdę nie myśli bo wie że twój sąsiad to złodziej to rozumiem, że dla ciebie będzie to ok?

A skandalem to jest to, że inni chcieliby decydować jakie mamy u siebie stanowić prawo. Zresztą ta ustawa mówi wprost o karaniu za kłamstwo. Dla ciebie karanie za kłamstwo to skandal? Dla mnie to normalność.

A skandal robią takie osoby jak kłamca Ronen Bergman.

 

Co do ścigania ludzi za granicą to tak, jest to bardzo mało prawdopodobne. Tym bardziej więc nie mają się o co burzyć takie ćweirćinteligenty jak Bergman, który nawet spójnie nie potrafi kłamać

G
Gość
W dniu 07.03.2018 o 15:25, hmm napisał:

Dodam jeszcze, że takich zwrotów używali:New York Times, New York Daily News„The Guardian”, The Austtralian”, ABC NEWS i CBS NEWS

Widzisz sam,że trącisz brakiem wiedzy i wyobraźni. Swoimi wpisami pogrążasz się coraz bardziej.

Oni nie obwiniali Polaków za obozy bo słyszeli od samych Niemców,że to byli sprawcy. Tylko ty nie możesz pojąć,że tak było naprawdę.

Stosowano niezbyt udane skróty myślowe /sprawdź co to oznacza/ a nasi ambasadorowie skutecznie protestowali i te działania były wystarczające. Natomiast niezbyt mądre sformułowania w ustawie o IPN wywołały skandal. Na dodatek pan premier w Niemczech użył niestosownych określeń,co nawet jego ojciec przyznaje i uważa,że premier powinien a tę niezręczność przeprosić Żydów.

Jest jeszcze inny problem. Prawny. Jak sobie wyobrażasz ściganie ludzi za granicą?

 

h
hmm

Dodam jeszcze, że takich zwrotów używali:New York Times, New York Daily News„The Guardian”, The Austtralian”, ABC NEWS i CBS NEWS

 

h
hmm

A co ty myślisz, że będę cały dzień siedział i wyszukiwał ci informację i udowadniał że białe jest białe a czarne jest czarne? Niepowazny jesteś. Wystarczy, że wykazałem ci kłamstwo w tym temacie. Wszak dopiero co pisałeś, że NIKT tak nie mówił. Szybko wykazałem ci, że to ty jesteś kłamcą.
 

"...statystyki Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w ciągu ostatnich sześciu lat (artykuł jest z 2015r) resort 636 razy musiał interweniować po tym jak w światowych mediach pojawiało się określenie "polskie obozy śmierci"

 

To jest dla ciebie NIKT? 635 razy w 6 lat?

Nie czytasz to i guzik wiesz

G
Gość
W dniu 07.03.2018 o 13:48, hmm napisał:

Obozy zagłady a obozy śmierci to taka duża róznica?No ale proszę, pierwszą z brzegu osobę -skoro Obama ci nie wystarczył- Ja’ir Lapid, Lahav HarkovAlbo -Sueddeutsche Zeitung "Er zielte vom Balkon seiner Villa am polnischen Konzentrationslager Plaszow mit einem Präzisionsgewehr auf die Gefangenen"lubHamburger Abendblatt "Die Jugendlichen wurden mit 1000 Juden von Hamburg-Altona in polnische Konzentrationslager deportiert"   Proponuję więc więcej czytać, to wtedy inni nie będą musieli cię dokształcać

Gdzie te setki przykładów? Sam widzisz,że kłamstwami i naciąganiem faktów nie przysparzasz sobie chwały. Czytaj więcej,analizuj treści,może zaczniesz cokolwiek rozumieć.

Gazetowe /szerzej, medialne/ wpadki niektórych redakcji nie mogą być usprawiedliwieniem do politycznej hućpy uprawianej przez rządzących krajem. Usiłują pokazywać motłochowi jak to zaciekle bronią Polaków przed pomówieniami ale nie dodają,że wpierw sami wywołują skandaliczne wypowiedzi.

Lapid ma skrajne poglądy i w samym Izraelu nie jest traktowany poważnie. Poza tym,jego wypowiedź pojawiła się dopiero po nowelizacji ustawy o IPN.

Nikt poważny na świecie,nigdy nie obwiniał Polaków za obozy koncentracyjne. Niemcy cały czas biorą odpowiedzialność za ich stworzenie w Polsce i mordowanie w nich ludzi, na siebie. 

To PiS wywołał skandaliczne reakcje i doprowadził do tego,co się dzieje.

Nie śpiesz się z dokształcaniem innych,weź się za siebie bo trącisz brakiem wiedzy.

h
hmm
W dniu 07.03.2018 o 12:51, Gość napisał:

Obama przeprosił oficjalnie za użycie skrótu myślowego a nie celowego obwiniania Polaków. Nie powiedział on: "  polskie obozy zagłady" ale "polskie obozy śmierci". Podaj dalsze / z tych setek/ przykłady celowego obwiniania Polski za niemieckie obozy koncentracyjne.Proponuję nie kłamać.

Obozy zagłady a obozy śmierci to taka duża róznica?

No ale proszę, pierwszą z brzegu osobę -skoro Obama ci nie wystarczył- Ja’ir Lapid, Lahav Harkov

Albo -Sueddeutsche Zeitung "Er zielte vom Balkon seiner Villa am polnischen Konzentrationslager Plaszow mit einem Präzisionsgewehr auf die Gefangenen"

lub

Hamburger Abendblatt "Die Jugendlichen wurden mit 1000 Juden von Hamburg-Altona in polnische Konzentrationslager deportiert"

 

Proponuję więc więcej czytać, to wtedy inni nie będą musieli cię dokształcać

G
Gość
W dniu 07.03.2018 o 10:15, hmm napisał:

Nikt? Setki razy w roku to sformułowanie jest używane w oficjalnych wypowiedziach. Proponuję coś więcej poczytać. Sam Barack Obama wyjechał z takim tekstem.Także, proponuję ściągnąć klapki z oczu i odetkać uszy...

Obama przeprosił oficjalnie za użycie skrótu myślowego a nie celowego obwiniania Polaków. Nie powiedział on: "  polskie obozy zagłady" ale "polskie obozy śmierci". Podaj dalsze / z tych setek/ przykłady celowego obwiniania Polski za niemieckie obozy koncentracyjne.

Proponuję nie kłamać.

h
hmm
W dniu 07.03.2018 o 09:39, Gość napisał:

Nikt w ten sposób nie mówił. Rządząca krajem sekta wmawia ludziom,że ktoś wyrażał się w ten sposób,co jest podłym kłamstwem. PiS wywołał konflikt a teraz gra rolę "obrońcy ludu" przed złym światem.Gdzie i kiedy słyszałeś /aś/,że tak mówiono?

Nikt? Setki razy w roku to sformułowanie jest używane w oficjalnych wypowiedziach. Proponuję coś więcej poczytać. Sam Barack Obama wyjechał z takim tekstem.

Także, proponuję ściągnąć klapki z oczu i odetkać uszy...

G
Gość
W dniu 07.03.2018 o 07:55, hmm napisał:

Czyli mogą sobie mówić "Polskie obozy zagłady" itp. a my mamy udawać, że tego nie słyszymy.

Nikt w ten sposób nie mówił. Rządząca krajem sekta wmawia ludziom,że ktoś wyrażał się w ten sposób,co jest podłym kłamstwem. PiS wywołał konflikt a teraz gra rolę "obrońcy ludu" przed złym światem.

Gdzie i kiedy słyszałeś /aś/,że tak mówiono?

h
hmm

Czyli mogą sobie mówić "Polskie obozy zagłady" itp. a my mamy udawać, że tego nie słyszymy. No bo przecież jak zwrócimy na to komuś uwagę to się na nas obrazi - i przez tą obrazę nie będą już chcieli nam wciskać niemieckich, portugalskich, brytyjskich, włoskich, amerykańskich produktów i usług..... zaraz zaraz co ja słyszę... czy to dzwięk zamykanych biedronek i lidlów? Aaa nie, stoją jak stały a nawet jeszcze pensję podnoszą z tej obrazy do nas...

 

Szanowna Pani, na szczęście większość jest zdania, że jak się na Polskę pluję to nie udaje się, że to deszcz.

G
Gość

Aby cokolwiek utracić,wpierw trzeba to posiadać.

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie