Porażka Ciarko KH 58 Sanok w Trebiszowie na inaugurację sezonu 2 ligi słowackiej

Miłosz Bieniaszewski
Ciarko KH 58 Sanok w swoim pierwszym meczu sezonu doznało porażki w Trebiszowie
Ciarko KH 58 Sanok w swoim pierwszym meczu sezonu doznało porażki w Trebiszowie Tomasz Sowa
Ciarko KH 58 Sanok zaczęło sezon 2 ligi słowackiej od wyjazdowej porażki z HK 2016 Trebisov.

Jeszcze bardziej odmłodzona sanocka drużyna nie sprostała na początek sezonu rywalom z Trebiszowa. Sanoczanie mają czego żałować, bo to oni jako pierwsi zdobyli bramkę, a przez całe spotkanie toczyli wyrównany bój z gospodarzami.

W pierwszej tercji nie brakowało sytuacji z obu stron, ale świetnie spisywali się obaj bramkarze, którzy zachowywali czyste konto. Rewelacyjnie dla gości rozpoczęła się druga tercja, bo już w 24. minucie doświadczony Bogusław Rąpała wykorzystał podanie Patryka Dobrzyńskiego i wyprowadził sanoczan na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, bo niespełna dwie minuty później wyrównał David Antal. Do końca tej odsłony toczyła się ciekawa walka, ale cios zadali miejscowi, a dokładniej Vladimir Copak.

Przed ostatnią tercją to gospodarze byli więc na plusie, ale kwestia końcowego wyniku pozostawała wciąż otwarta. Niestety, w 47. minucie dwuminutową karę otrzymał Hubert Demkowicz, a już 16 sekund później miejscowi wykorzystali grę w przewadze. Ciarko KH do końca ambitnie walczyło jeszcze o odwrócenie losów tego spotkania, ale wynik nie uległ już zmianie.

W najbliższą sobotę sanoczanie zagrają pierwszy raz przed własną publicznością, a rywalem będzie Rebellion Gelnica.

HK 2016 Trebisov - Ciarko KH 58 Sanok 3:1

Tercje: 0:0, 2:1, 1:0.

Bramki: 0:1 Rąpała 24 (Dobrzyński), 1:1 Antal 26 (Marcinko i T. Striż), 2:1 Copak 38 (J. Bojkun), 3:1 Milovcik 48-w przewadze (F. Bojkun i Schnelly).

Trebisov: Fedor - Kobela, Joziov; Dolgos, S. Striż; Pastor, Pacuta; Sikora, Polacky - Schnelly, Milovcik, F. Bojkun; Marcinko, T. Striż, Antal; Hanes, J. Bojkun, Copak; Gola, Korytko, Kocis. Trener Richard Milovcik.

Ciarko KH 58: Skrabalak - Mazur, Rąpała; H. Demkowicz, Glazer; Olearczyk, Bednarz - Dobrzyński, Wilusz, Maciejko; R. Ćwikła, Witan, Bielec; Dobosz, Chmura, Filipek. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Widzów 450.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rebellion Gelnica - HK Sabinov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0), HK Bardejov - HKM Rimavska Sobota 2:7 (1:3, 0:2, 1:2), MHk 32 Liptovsky Mikulas „B” - MHK Kezmarok 3:5 (2:1, 1:1, 0:3).