Porażka Ciarko PBS Bank Sanok w Oświęcimiu

mił
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok po wygranej u siebie w piątek z Podhalem Nowy Targ niestety nie poszli za ciosem i w niedzielę ulegli w Oświęcimiu Unii 1:4

Unia i sanoczanie walczą o piąte miejsce, więc ten pojedynek miał znaczenie. Najwyraźniej bardziej skoncentrowani na lód wyjechali miejscowi, bo już po 73 sekundach wyszli na prowadzenie. Goście dążyli do wyrównania, mieli nawet swoje okazje, ale byli narażeni na kontry i kilka z nich mogło się zakończyć bramkami. Co nie udało się miejscowym w pierwszej tercji, uczynili na początku następnej. Na Mateusza Skrabala- ka jechali we dwóch Radim Haas i Damian Piotrowicz, a sanockiego bramkarza pokonał ten drugi. W 27. minucie na ławce kar wylądował Bogusław Rąpała i po niespełna minucie Unia powiększyła prowadzenie. Nadzieję na korzystny wynik przyjezdnym przywrócił jeszcze Zsolt Azari, ale w samej końcówce II tercji dobił ich Wojciech Wojtarowicz.

Unia Oświęcim -Ciarko PBS Bank Sanok 4:1

Tercje: 1:0, 3:1, 0:0.
Bramki: 1:0 Tabaczek 2 (asysta Szewczyk), 2:0 Piotrowicz 22 (Haas), 3:0 Bezuska 28 w przewadze (Danecek i Wojtarowicz), 3:1 Azari 31 (Kostecki i Tuominen), 4:1 Wojtarowicz 40 (Vosatko i Danecek).
Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuska; Gabryś, Fiedor; Nowotarski, Popela oraz Modrzejewski - Wojtarowicz, Danecek, Kowalówka; Piotrowicz, Haas, Szewczyk; Malicki, Wanat, Gębczyk oraz Tabacek. Trener Josef Dobos.
Ciarko PBS: Skrabalak - Tarasuk, Sproule; Roberts, Tuominen; Salija, Rąpała oraz Olearczyk - Danton, Dahlman, Cameron; Strzyżowski, Kostecki, Azari; Biały, Wilusz, Sliwinski oraz Bzdyl. Trener Kari Rauhanen.
Sędziował Marczuk (Toruń). Kary: 8 - 8 minut.

POZOSTAŁE WYNIKI: niedziela - GKS Tychy - TatrySki Podhale 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:6 (1:3, 2:1, 1:2), Naprzód - SMS U-20 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), Zagłębie - Polonia 1:6 (0:2, 1:0, 0:4), Nesta Mires - Orlik 3:6 (0:1, 1:3, 2:2).