Porażka Karpat Krosno w Szczyrku z SMS-em na zakończenie rundy zasadniczej

Karpaty Krosno
Zakończyły się rozgrywki rundy zasadniczej 1 ligi siatkarek. Czołowa ósemka zagra w weekend pierwsze mecze ćwierćfinałowe, najsłabsze trio czeka turniej o utrzymanie.

Siatkarki Karpat Krosno nie popisały się w ostatnim swoim meczu przegrywając 0:3 w Szczyrku z SMS-em. Jedynie w pierwszym secie drużyna Tomasza Płaskiego nawiązała równożędną walkę z młodym zespołem SMS-u. W kolejnych odsłonach widowisko było bardzo jednostronne.

Dużym usprawiedliwieniem dla krośnianek jest ich koszmarna sytuacja kadrowa. Na mecz do Szczyrku pojechała tylko ósemka dziewcząt. Anna Bartyzel nominalna libero z konieczności grała na przyjęciu, a jedyną rezerwową była druga rozgrywająca Aleksandra Mikołajewska.

Graliśmy w składzie, który nam został po kontuzjach. Mecz został rozegrany, bo musiał się odbyć – komentuje Tomasz Płaski, trener “Karpatek”. – Na te mecze o utrzymanie powinna do nas dołączyć Kinga Stronias i pewnie tyle.

SMS Szczyrk – Krosno Glass AZS PWSZ MOSiR Karpaty 3:0**Sety: 25:21, 25:18, 25:13 Karpaty**: Gajer, Pietrzkiewicz, Muszyńska, Brzezińska, Szczyrba, Bartyzel, Bodasińska (libero) oraz Mikołajewska. Trener Tomasz Płaski.

POZOSTAŁE WYNIKIUni Opole – MKS Kalisz 3:1 (25:20, 25:23, 9:25, 25:23)
AZS Politechiniki Śl. Gliwice – PWSZ Tarnów 2:3 (19:25, 25:18, 25:20, 23:25, 15:17)
Solna Wieliczka – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:17, 25:14, 25:13)
Joker Świecie – Energetyk Poznań 3:2 (27:29, 27:25, 18:25, 25:17, 15:11)
Wisła Warszawa – Radomka Radom 3:1 (27:25, 21:25, 25:21, 25:14)

W najbliższy weekend odbędą się pierwsze mecze ćwierćfinałowe o awans do Ligi Siatkówki Kobiet, zagrają: Wisła Warszawa – AZS PŚ Gliwice, MKS Kalisz – PWSZ Tarnów, Solna Wieliczka – Joker Świecie, Radomka Radom – Energetyk Poznań.

Walka o utrzymanie rozstrzygnie się pomiędzy drużynami: Karpat Krosno, Uni Opole i AZS-u AWF Warszawa. Cała trójka spotka się w turnieju w Krośnie w dniach 16-18 marca. Tylko najlepszy zespół tej rywalizacji będzie miał pewne miejsce w 1 lidze.