Grzegorz Lipiec
Jakub Stanios (z piłką) i koszykarze Siarki przegrali kolejny ligowy mecz.
Jakub Stanios (z piłką) i koszykarze Siarki przegrali kolejny ligowy mecz. Grzegorz Lipiec
W meczu 21. kolejki koszykarskiej pierwszej ligi Siarka Tarnobrzeg przegrała 77:87 z R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

Siarka Tarnobrzeg – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 77:87 (27:28, 13:21, 16:20, 21:18)
Siarka
: Długosz 23, Nowicki 13, Stanios 12, Czyżnielewski 11, Niedźwiedzki 9, Gazarkiewicz 5, Pabianek 4, Rypiński.
R8 Basket: Dłuski 19, Hajrić 18, Malczyk 14, Baran 11, Hicks 10, Pełka 7, Załucki 6, Nowakowski 2, Dwernicki, Renkiel.

Koszykarze tarnobrzeskiej w sobotni wieczór mieli przed sobą nie lada trudne zadanie. Gościli bowiem jedną z ekip, której celem jest awans do ekstraklasy. R8 Basket AZS Politecznika Kraków to zespół z klasowymi zawodnikami takimi jak Michael Hicks, czy Seid Hajrić. Graja tam także dobrze znani byli Siarkowcy Michał Baran, Marcin Malczyk oraz Marcin Nowakowski. Tak jak to bywało w ostatnich spotkaniach Siarka świetnie wyglądała w pierwszej kwarcie. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Seid Hajrić, który w Tarnobrzegu bywał już kiedy grał w Anwilu Włocławek lub Rosie Radom. Siarkowcy wyszli na pierwsze prowadzenie w spotkaniu w 4 minucie gry, kiedy to skuteczną akcją popisał się Szymon Długosz. Kwarta skończyła się wyśmienicie od celnego rzutu za trzy punkty w wykonaniu Piotra Niedźwiedzkiego, ale i tak to krakowianie byli w niej lepsi o jedno „oczko”. Potem wraz z upływem czasu dominacja rywali była coraz większa. Już na przerwę Siarka schodziła przegrywając 40:49. Na początku drugiej połowy wydawało się, że goście szybko postarają się o zbudowanie jeszcze wyższego prowadzenia. Na szczęście nasza drużyna wróciła do skutecznej gry w ataku i mozolnie starała się odrabiać straty. W 26 minucie meczu Jakub Stanios trafił za trzy punkty, a R8 Basket wygrywał już tylko 56:50. Jednak w ciągu kilku chwil nie było już tak wesoło. Seria punktowa w wykonaniu Jakuba Dłuskiego, Hajricia i Nowakowskiego dała 12 „oczek” przewagi. Trener Arkadiusz Papka poprosił o czas. Nic to nie dało, bo krakowianie byli nadal w natarciu. Punkty Barana i Hicksa dały 13 punktów przewagi na koniec trzeciej kwarty. W ostatnich 10 minutach nie było przełomu w grze Siarki i cudu. Do końca toczyła się jeszcze tylko walka, jaką różnicą punktów ekipa z Małopolski wygra w Tarnobrzegu. W pierwszym spotkaniu Siarka wygrała 88:72. 16 punktów przewagi z tego meczu zostało uratowane, bo zryw Siarki w ostatnich minutach dał R8 Basket tylko 10 punktów przewagi na koniec.

Materiał oryginalny: Porażka koszykarzy Siarki Tarnobrzeg z R8 Basket AZS Politechnika Kraków. To już piąta z rzędu - Echo Dnia Podkarpackie