Porażka Stali Mielec na Mistrzostwach Polski Juniorów

Tomasz Leyko
Kiepsko rozpoczęli zmagania ćwierćfinałowe MP juniorów szczypiorniści BRW Stali Mielec. Młodzi mielczanie przegrali z Padwą Zamość w pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego, który odbywa w się w Mielcu.

Mielczanie tylko w I połowie toczyli wyrównany bój. Przegrywali już różnicą 4 bramek, ale zdołali jeszcze wyrównać (13-13). Szybko jednak zamościanie odbudowali swoją przewagę.

W II połowie ekipa Padwy kontrolowała już przebieg wydarzeń na boisku. Stali nie pomogło nawet wzmocnienie Konradem Rarusem, który po opuszczeniu SMS-u Gdańsk wrócił do macierzystej Stali.

BRW STAL MIELEC - PADWA ZAMOŚĆ 29-34 (14-18)
STAL: Szestakow, Sarama - Lasek 1, Najuch 2, Tyniec 7, Siuda 3, Misiewicz 7, Rudolf 1, Rarus 2, Kilian 2. KARY 8 i 12 minut

W drugim meczu Olimpia Piekary Śląskie - Orlik Brzeg 28-19 (9-9). W sobotę i w niedzielę dalsza część turnieju.