Porażka Stali Mielec w Białymstoku

Tomasz Leyko
W Białymstoku lpesze okazały się gospodynie.
W Białymstoku lpesze okazały się gospodynie. Przemek Cynkier
Siatkarki mieleckiej Stali przegrały bardzo ważny mecz w PlusLidze Kobiet. W pojedynku z AZS-em w Białymstoku nie ugrały nawet seta.

STATYSTYKA

STATYSTYKA

AZS BIAŁYSTOK - STAL MIELEC 3:0 (26:24, 25:20, 25:11)
AZS: Godos, Cieśla, Zemstova, Wysocka, Szeszko, Gierak, Saad (Libero) oraz Gajewska.

STAL: Ordak, Piątek, Niedźwiecka, Wojcieska, Kwiatkowska, Ściurka, Durajczyk (Libero) oraz D. Wilk, A. Wilk, Łukaszewska, Mieszała.

SĘDZIOWALI: Andrzej Kuchna (Katowice) i Bogdan Nowak (Bielsko-Biała)

Pierwsza partia powinna paść łupem Stali. Gdy prowadzi się 22:18 i 23:20 seta trzeba wygrać. Nie pierwszy raz niestety wygrana seta wymyka się Stali w ten sposób. Rywalki wyrównały na 23:23 i w grze na przewagi pokonały Stal.

W II odsłonie bój był bardziej wyrównany. Akademiczki w odpowiednim momencie odskoczyły (od 20:19 dla Stali zdobyły pięć punktów z rzędu). Powtórki z I partii nie było i białostoczanki wykorzystały pierwszego setbola.

Załamane takim obrotem sprawy mielczanki zaczęły trzecią partię fatalnie co skrzętnie wykorzystały gospodynie prowadząc 5:2, 8:3, 11:4, 14:8, 18:11. Kontrolując wydarzenia na boisku pewnie dowiozły wygraną do końca seta.