Porażka szczypiornistów Stali Mielec w Kwidzynie

Tomasz Leyko
Stal przegrała z MMTS-em Kwidzyn.
Stal przegrała z MMTS-em Kwidzyn. archiwum
Niespodziewanie i wysoko mielecka Tauron-Stal przegrała w Kwidzynie z MMTS-em 28-36. Mielczanie spadli na 4. miejsce w tabeli.

Jeszcze w 21. minucie zespół Ryszarda Skutnika toczył wyrównany bój z kwidzynianami. Po bramce Glińskiego był remis 11-11. Ostatnie minuty I połowy to lepsza postawa gospodarzy, którzy wypracowali solidną zaliczkę.

Po przerwie zespół MMTS-u stopniowo powiększał przewagę i w 41. minucie było już 27-18 dla kwidzynian. Wydawało się, że jest po meczu. Stal zdobyła cztery bramki z rzędu i po trafieniu Pawła Wilka przewaga zmalała (30-25). Szkoleniowiec gości poprosił o czas. Po wznowieniu gry dwie ważne bramki rzucił Robert Orzechowski, który zapewnił swojej drużynie powrót na 3. miejsce w tabeli.

MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 36-28 (19-13)

Najwięcej bramek: dla MMTS: Orzechowski 8, Łangowski i Peret po 5, Waszkiewicz 4
Najwięcej bramek dla Stali: Szpera 5, Babicz, Sobut, Chodara, Gawęcki, Albin, Wilk po 3.