Porażka szczypiornistów Stali Mielec w Zabrzu

Tomasz Leyko
Stal niespodziewanie przegrała z beniaminkiem ligi.
Stal niespodziewanie przegrała z beniaminkiem ligi. archiwum
Szczypiorniści Stali Mielec przegrali pojedynek z Powenem Zabrze 26-33. Mielczanie spadli na 4. miejsce w tabeli.

Nic nie zapowiadało wysokiej porażki mielczan, którzy dobrze zaczęli pojedynek z beniaminkiem ligi. Stal prowadziła 5-3 i 8-6, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Istotna dla wyniku była końcówka I połowy meczu. Zabrzanie wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze, pewnie egzekwowali dwa rzuty karne i uciekli na 5 trafień.

Mimo wielu prób gościom nie udało się zniwelować przewagi. Mielczanie grali gorzej w obronie niż w ostatnim pojedynku z Azotami oraz zbyt indywidualnie w ataku. Zabrzanie uważnie grali w przodzie, nie gubili piłek, przez co Stal nie mogła wyprowadzać szybkich kontr. Choć w ostatnich minutach wyraźnie brakowało im sił utrzymali wysokie prowadzenie do końca.

Mecz ligowy z Powenem był ostatnim sprawdzianem dla mielczan przed debiutem w eurpejskich pucharach. W najbliższy weekend Stal podejmuje greckie Diomidis Argous s. g. 18 oraz n. g. 18).

NMC POWEN ZABRZE - TAURON-STAL MIELEC 33-26 (16-11)
TAURON: Wolański, Kiepulski - Basiak 2, Szpera 2, Sobut 6, Wilk 3, Albin 1, Chodara, Gliński 4, Babicz 1, Janyst 3, Jędrzejewski, Kubisztal 4, Chodara.