Postępują zmiany nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Co dzieje się na placu budowy? [ZDJĘCIA]

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Udostępnij:
Trwa inwestycja, która ma uatrakcyjnić Jezioro Tarnobrzeskie dla wypoczywających. Z tego powodu nad akwen nie wolno wjeżdżać ani kąpać się w nim (wstęp mają tylko korzystający z bazy żeglarskiej, nurkowej i wake-parku). Co dzieje się za szlabanami na placu budowy?

Postępowi robót przyglądali się w tym tygodniu prezydent miasta Dariusz Bożek razem z naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbarą Trzeciak oraz kierownikiem budowy z firmy PBI Łukaszem Machowskim.

Jak informuje magistrat, na ulicy Plażowej zostały już wykonane roboty rozbiórkowe związane z usunięciem nawierzchni bitumicznej na całym odcinku oraz odhumusowanie. Ściągnięto już płyty betonowe z połowy nawierzchni.

Wykonano ciąg oświetleniowy oraz kanalizację teletechniczną wraz z pracami towarzyszącymi (połowa zakresu). Trwa montaż zabezpieczeń kolizji energetycznych. W połowie zaawansowane są roboty ziemne pod kształtowanie korpusu drogi oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Ulepszono także podłoże na powyższym zakresie ciągu drogi oraz ciągu pieszo-rowerowym.Kolejno warstwę podbudowy z kruszywa łamanego oraz pierwszej warstwy nawierzchni bitumicznej drogi. Kolejnym etapem prac będzie rozbiórka dalszego odcinka z płyt i wykonanie robót ziemnych pod warstwy konstrukcyjne.

Na ulicy Żeglarskiej w stu procentach rozebrana jest już nawierzchnia bitumiczna. Rozpoczęły się prace ziemne pod kształtowanie korpusu drogowego oraz ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Siarkowej w kierunku Mariny.

Kolejne planowane roboty to elementy kanalizacji deszczowej, przykanaliki niezbędne do wykonania przy kontynuacji robót drogowych.

Wykonawca podkreśla, że prace drogowe na Żeglarskiej są uzależnione od branży kanalizacji, dlatego też postęp robót drogowych jest mało zauważalny w stosunku do ulicy Plażowej, na której nie wykonuje się elementów sieci wodno-kanalizacyjnej.

Postępują zmiany nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Co dzieje się n...

Dodatkowo wykonano stan surowy czterech budynków gastronomicznych, jednego budynku dla służb czyli policji oraz ratownictwa medycznego oraz jednego budynku toalet publicznych. W kolejnym tygodniu wykonawca przystąpi do budowy budynku toalet publicznych, którego fundament zlokalizowany jest przy parkingu ulicy Plażowej.

W dwóch budynkach gastronomicznych i budynku dla służb zakończone są roboty instalacyjne tj. instalacja elektryczna i instalacja wodno-kanalizacyjna. Kolejnym etapem prac w tych budynkach będzie zabudowa ścian. Do wszystkich wznoszonych budynków wykonane zostały instalacje wodno-kanalizacyjne.

Wykonano kanalizację deszczową na dwóch parkingach - zaawansowanie robót jest na poziomie 90 procent. Na parkingu przy ulicy Żeglarskiej położono już nawierzchnię bitumiczną - liczba miejsc parkingowych wyniesie 169.

Na parkingu przy ulicy Plażowej wykonano utwardzenie pod masę bitumiczną. Przy ulicy Żeglarskiej przystąpiono do wykonania utwardzenia terenu i posadowienia krawężników pod ciągi piesze przy budynkach. Wykonano wszystkie roboty ziemne w zakresie instalacji.

Zamawiający wybrał armaturę do budynków użyteczności publicznej, płytki ceramiczne oraz okładzinę zewnętrzną (deskę kompozytową). Po pierwszej połowie sierpnia zostaną zamontowane okna i witryny okienne. Wykonano także fundamenty dla trzech altan.

Koniec robót nad Jeziorem Tarnobrzeskim zaplanowano przed nadejściem przyszłorocznego sezonu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Materiał oryginalny: Postępują zmiany nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Co dzieje się na placu budowy? [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Podkarpackie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie