NOWINY24
  POLECAMY

  Popularne na Nowinach

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na Nowinach

  • Test na nowe prawo jazdy 2020. Odpowiesz na te 12 pytań? [QUIZ]
  • Tutaj najrzadziej spotkasz mieszkańca. TOP 30 najsłabiej zaludnionych gmin
  • Magiczna zima w Bieszczadach. Połoniny całe w śniegu

  Potrzebne nowe konsulaty

  Potrzebne nowe konsulaty

  WACŁAW BURZMIŃSKI

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Marek Kuchciński

  Marek Kuchciński

  Jeżeli kontakty gospodarcze z Ukrainą będą słabły, wiele firm z regionu zbankrutuje - przestrzega poseł Marek Kuchciński i proponuje utworzenie dwóch nowych konsulatów na Ukrainie.
  Marek Kuchciński

  Marek Kuchciński

  - Konsulat we Lwowie nie jest przygotowany na obsługę tak dużej liczby osób. Jest za mały, są w nim zaledwie dwa okienka do rejestracji - mówi przemyski parlamentarzysta, który w tej sprawie zwrócił się z interpelacją do premiera, ministra spraw zagranicznych i ministra gospodarki. Pyta m.in. czy rząd ma programy przeciwdziałania spadkowi handlu i rozwoju gospodarczego w przygranicznych obszarach, po wprowadzeniu wiz.
  - Przygraniczny handel zawsze był motorem rozwoju gospodarczego oraz wymiany kulturalnej i turystycznej Przemyśla i regionu - twierdzi poseł Kuchciński. Obywatele Ukrainy powinni mieć łatwiejszy dostęp do wiz. Długie oczekiwanie na taki dokument rozładowałyby nowe konsulaty: jeden tuż przy granicy, w Mościskach, drugi w Czerniowcach. Konieczna jest też nowa, większa, siedziba konsulatu we Lwowie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo