Powiat rzeszowski „Powiatem przyjaznym firmom 2018”

apl
Udostępnij:
Aktywność rzeszowskiego starostwa na rzecz Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej, zdecydowała o tym, że kapituła konkursu przyznała powiatowi tytuł „Powiatu przyjaznego firmom 2018”.

Kapitułę tworzą Kongregacja Przemysłowo – Handlowa, Ogólnopolską Izba Gospodarcza, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu. Ocenie kandydatów poddano ich wsparcie dla biznesu i aktywność na rzecz powstawania nowych miejsc pracy. W przypadku powiatu rzeszowskiego kapitułą szczególną uwagę zwróciła na dynamiczny rozwój PN-T „Rzeszów – Dworzysko”, utworzonego przez rzeszowskie starostwo.
- Park to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny, zdecydował się na jego pełne uzbrojenie - mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. - Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy, jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Z uzasadnioną dumą możemy zatem powiedzieć, że „Dworzysko” staje się gospodarczym sercem miasta i regionu.
Lokalizacyjne i infrastrukturalne zalety „Dworzyska” doceniają nie tylko inwestorzy krajowi, ale i zagraniczni. Dotychczas zakupili tu 21 działek, działalność usługową i produkcyjną rozpoczęło 12 firm z Polski, Niemiec i Francji, reprezentujących branże lotniczą, telekomunikacyjną, automatyki przemysłowej, kosmetyką i farmacją oraz branżę odzieżową. Docelowo pracę w strefie znajdzie ok. 3 tysięcy osób.
Co kusi inwestorów?
Inwestorzy dostrzegają fakt, że oprócz pełnego uzbrojenia terenu oraz dostępu do wysoko wykfalifikowanej kadry, zaletą „Dworzyska” jest też wyjątkowo korzystne położenie komunikacyjne tego terenu.
W pobliżu Parku znajduje się międzynarodowe lotnisko Rzeszów – Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.
Waldemar Pijar, sekretarz starostwa rzeszowskiego i koordynator projektu PN-T „Rzeszów – Dworzysko” podkreśla, że przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc starostwa w bardzo szerokim zakresie.
- Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych, służymy im także pomocą, na przykład w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej oraz pomocą przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku – wylicza.
Co zapewne było mocnym argumentem dla kapituły konkursu. Kolejnym udogodnieniem, jakie powiat proponuje inwestorom, jest fakt, że firmy mogą otrzymać tutaj znaczne ulgi podatkowe, ponieważ PN-T został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje inwestorom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie