Kilka zastępów straży pożarnej walczyło w czwartek z pożarem domu jednorodzinnego w Zabrniu, w gminie Grębów w powiecie tarnobrzeskim. Niestety, obiekt

Marek Górz, PSP Tarnobrzeg

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Pożar w Zabrniu Górnym. Dom spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło w czwartek z pożarem domu jednorodzinnego w Zabrniu, w gminie Grębów w powiecie tarnobrzeskim. Niestety, obiekt spłonął niemal doszczętnie, nadaje się najprawdopodobniej do rozbiórki.

ZOBACZ NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>

- Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali płonący drewniany budynek mieszkalny. Pożar był rozwinięty, a płomienie wydostawały się na zewnątrz – informuje brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu - Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, jednocześnie rozpoznali, że czworo mieszkańców ewakuowało się z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów, nie doznając żadnych obrażeń.

Strażacy w trakcie działań gaśniczych wynieśli z płonącego budynku dwie rozgrzane butle z gazem propan-butan, które zostały schłodzone. W wyniku pożaru spaleniu uległo wnętrze oraz dach obiektu.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło łącznie 6 zastępów – 20 strażaków, w tym 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Stalowej Woli, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Grębowa oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Furmanach.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy