Ponad 227 mln zł czeka dla mikro, małych i średnich firm, które prowadzą działalność w województwie podkarpackim. Pożyczki unijne z projektu „Przedsiębiorcze podkarpackie” pomogą rozwinąć nawet taką firmę, która dopiero startuje na runku. Czym są pożyczki unijne i dlaczego warto z nich skorzystać?

Pożyczki unijne zastąpiły wszystkim znane dotacje. Te odnawialne instrumenty charakteryzują się tym, że po ich spłacie można znowu sięgnąć po te same środki. To dla każdego przedsiębiorcy bardzo ważna informacja, bo oznacza wielokrotną możliwość dokapitalizowania biznesu. W województwie podkarpackim tego rodzaju finansowanie można otrzymać z projektu „Przedsiębiorcze Podkarpackie”. Najważniejsze jest niskie oprocentowanie, długi okres spłaty, prosty i klarowny proces otrzymania pożyczki oraz brak prowizji i opłat za jej udzielenie. Co ważne, środki mają szansę otrzymać również firmy, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do finansowania komercyjnego, to znaczy takie z krótką historią biznesową i kredytową.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Jeśli prowadzisz działalność na Podkarpaciu i potrzebujesz kapitału do dalszego rozwoju, możesz skorzystać z pożyczki standardowej i pożyczki standardowej – innowacyjnej. Dzięki nim sfinansujesz m.in. zakup środków trwałych (takich jak maszyny i urządzenia), czy specjalistycznego oprogramowania IT. Zrealizujesz nowe pomysły – rozbudujesz i przystosujesz odpowiednio firmę do wprowadzenia nowych lub ulepszonych produktów i usług. Pożyczka pozwoli Ci zwiększyć skalę swojej działalności np. poprzez otwarcie nowych lokalizacji firmy.

Maksymalna wartość pożyczki standardowej, na którą możesz liczyć to 300 tys. zł, które musisz spłacić w ciągu 5 lat, natomiast wysokość pożyczki standardowej - innowacyjnej sięga 600 tys. zł z okresem spłaty do 7 lat. W obu pożyczkach jest możliwość 6 miesięcznej karencji od dnia uruchomienia pożyczki lub 3 miesięcznej w każdym roku spłaty. Warto również zwrócić uwagę na atrakcyjne oprocentowanie, na warunkach korzystniejszych niż rynkowe - 1,85%*, lub na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej od 2,85%.

Jasne i proste zasady

Pożyczkę unijną otrzymasz na prostych i przyjaznych zasadach – wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do wybranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego profesjonalnych instytucji finansujących, które przeprowadzą Cię przez cały proces, nie pobierając przy tym żadnych prowizji czy dodatkowych opłat. Pożyczek udzielają:
Lubelska Fundacja Rozwoju tel.17 853 59 17, (http://www.biznespozyczka.eu zakładka: oferta)
•Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. tel: 17 788 18 65, 17 788 18 59, 17 788 18 62, (http://www.marr.com.pl zakładka: pożyczki)
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A tel. 17 86 76 256, 17 86 76 231, ( http://www.rarr.rzeszow.pl/ zakładka: usługi)
Regionalna Izba Gospodarcza tel.: 15 844 03 57 (http://rig-stw.pl/ zakładka: fundusz pożyczkowy)
Konsorcjum: Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości tel. 15-833-34-07

Więcej informacji na temat pożyczek unijnych oraz projektu „Przedsiębiorcze podkarpackie” znajdziesz na: rpo.bgk.pl

*wysokość stopy bazowej- 1,85% podana jest na dzień publikacji artykułu

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki uzależnione jest od analizy ryzyka przedsiębiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.